براساس تحلیل قیمت بیت کوین و آلت کوین‌ها، این رمز ارز ها در حال شکستن سطح مقاومت خود هستند. اما S&P 500 در حال تلاش برای بازیابی است.

بیت کوین در ماه آگوست حدود 11 درصد کاهش یافت. این مقدار طی ماه مشابه در سال 2022 13.88 درصد بوده است. آینده بیت کوین در سپتامبر هم چندان روشن به نظر نمی‌رسد. تاریخ نشان داده که بیت کوین از سال 2017 تا به الان هرساله کاهش یافته است.

مایک مک گلون استراتژیست ارشد کلان بلومبرگ، هشدار داد که در صوت بازنشانی اقتصادی جهانی بیت کوین ممکن است تا 10000 دلار نیز کاهش یابد.

عملکرد روزانه بازار ارزهای دیجیتال
عملکرد روزانه بازار ارزهای دیجیتال

تحلیلگران اهداف صعودی و نزولی را نشان می‌دهند. اما عاقلانه‌تر است که منتظر بمانیم تا قیمت از محدوده خارج شود. به طور معمول پس از یک دوره با نوسانات کم، نوسانات افزایش می‌یابد اما پیش بینی جهت دقیق این شکست با قطعیت بسیار دشوار است.

بیایید سطوح مهم و همچین نشانه‌های شکست بیت کوین و آلت کوین‌ها را از روی نمودارشان تجزیه و تحلیل کنیم.

قیمت بیت کوین

بیت کوین هنوز در محدوده 24800 تا 26833 دلار در حال نوسان است که نشان می‌دهد گاوها و خرس‌ها هنوز تصمیمی نگرفته‌اند.

نمودار روزانه BTC/USDT
نمودار روزانه BTC/USDT

میانگین‌های متحرک نزولی و شاخص قدرت نسبی (RSI) بیش از حد در منطقه فروش نشان از قدرت خرس‌ها می‌دهد. به احتمال زیاد گاوها با قدرت از سطح 24800 دلار دفاع خواهند کرد که این امر کار را برای هدف نزولی فروشندگان سخت می‌کند.

اگر قیمت از حمایت بازگردد نشان از تثبیت بیشتر جفت BTC/USDT می‌دهد. در روند صعودی افزایش بالای 26833 اولین نشانه قدرت خواهد بود. این امر می‌تواند قیمت بیت کوین را به میانگین متحرک ساده 50 روزه (28806 دلار) و سپس به 30000 دلار برساند.

از طرف دیگر اگر سطح حمایت 24800 دلار شکسته شود، قیمت به سمت 20000 دلار نزول خواهد کرد.

قیمت اتر

اتر در نزدیکی حمایت حیاتی 1626 دلار معامله می‌شود که نشان از حفظ فشار فروش از طرف خرس‌ها را می‌دهد.

نمودار روزانه ETH/USDT
نمودار روزانه ETH/USDT

شکست گاوها در یک ریباند قوی احتمال شکست قیمت به زیر 1626 دلار را افزایش می‌دهد. اگر این اتفاق بیفتد جفت BTC/USDT به 1550 دلار سقوط می‌کند. این سطح خرید قوی توسط گاوها را جلب می‌کند. از طرفی اگر قیمت از این سطح بالا رود ولی از 1626 دلار کاهش یابد نشان ‌می‌دهد خرس‌ها سطح را به مقاومت تغییر داده‌اند.

گاوها برای بازگشت باید قیمت اتر را به بالای میانگین متحرک نمایی 20 روزه (1716 دلار) برسانند.

قیمت شاخص دلار آمریکا

گاوها شاخص دلار آمریکا (DXY) را در 22 آگوست به بالای خط روند نزولی رساندند. این امر نشان از پایان اصلاح در کوتاه مدت را می‌دهد.

نمودار روزانه DXY
نمودار روزانه DXY

خرس‌ها در 23 آگوست تلاش کردند تا قیمت را برگردانند اما گاوها موضع خود را حفظ کردند. این امر نشان از قدرت گاوها است که خط روند نزولی را به سمت حمایت تغییر دادند.

گاوها در قدم بعدی تلاش خواهند کرد تا قیمت را به 106 برسانند. افزایش میانگین متحرک نمایی 20 روزه (EMA) و همچنین RSI در نزدیکی منطقه بیش از حد فروش نشان از یک مزیت برای خریداران می‌دهد.

اگر خرس‌ها بخواهند باز گردند باید به سرعت قیمت را به زیر خط روند نزولی بازگردانند. با سقوط قیمت به زیر خط روند نزولی شاخص به سمت میانگین متحرک نمایی 50 روزه (102) کاهش می‌یابد.

قیمت شاخص S&P 500

شاخص S&P 500 (SPX) در 24 آگوست از میانگین متحرک رد شد. در این راه حتی خرس‌ها هم نتوانستند سطوح پایین‌تر را حفظ کنند.

نمودار روزانه SPX
نمودار روزانه SPX

پس از بهبودی، گاوها در 25 آگوست فشار خرید خود و همچنین موقعیت را حفظ کردند. با غلبه خریداران شاخص به سمت 4607 و سپس 4650 صعود می‌کند. این منطقه احتمالا شاهد نبرد سختی بین گاوها و خرس‌ها خواهد بود.

در مقابل اگر قیمت بار دیگر از میانگین‌های متحرک پایین بیاید؛ نشان از تلاش سخت خرس‌ها برای دفاع از این سطح می‌باشد. سپس جفت به سمت حمایت محوری در 4325 لغزش پیدا می‌کند. اگر این سطج شکسته شود، شاخص یک الگوی سر و شانه نزولی را تکمیل می‌کند. این امر اصلاحی را به سمت هدف 4043 آغاز می‌کند.

منبع: cointelegraph.com