FavoriteLoadingافزودن به علاقه مندی ها

22 می یک روز بسیار ویژه برای بیت کوین و سالگرد «روز پیتزای بیت کوین» است، جایی که بیت کوین برای اولین بار در دنیای واقعی مورد استفاده قرار گرفت و به این ترتیب انقلاب ارزهای دیجیتال آغاز شد. طرفداران بیت کوین نیز در سال 2023، سیزدهمین سالگرد این روز را جشن می‌گیرد.

در سال 2010، زمانی که بیت کوین تقریبا ناشناخته بود، یکی از علاقه‌مندان به بیت کوین به نام Laszlo Hanyecz  با 10000 بیت کوین دو پیتزای بزرگ به ارزش آن زمان خریداری کرد. این تراکنش ساده، گام مهمی بود برای نشان دادن اینکه بیت کوین همتای واقعی دارد. این مرحله که به اصطلاح آغاز انقلاب ارزهای دیجیتال است، امسال سیزدهمین سالگرد خود را جشن می‌گیرد.

از آن زمان، زمانی که Laszlo Hanyecz از 10000 BTC برای خرید پیتزا استفاده کرد، یک روز بزرگ برای جامعه ارزهای دیجیتال است. این تاریخ به عنوان یکی از اولین نمونه‌های استفاده از بیت کوین در دنیای واقعی گرامی داشته می‌شود. این تاریخ همچنین نماد رشد و تکامل اکوسیستم کریپتو است.

جامعه بیت کوین نه تنها این روز را، بلکه روز تکامل، پذیرش و تأثیر بیت کوین بر سیستم مالی جهانی را جشن می‌گیرد. این تاریخ نماد این است که بیت کوین نه تنها یک دارایی دیجیتالی است، بلکه آغاز یک انقلاب است.

ارزش فعلی بیت کوین

در زمان خرید پیتزا، ارزش ۱۰۰۰۰ بیت کوین معادل 41 دلار بود و اکنون 10000 بیت کوین معادل 268 میلیون دلار است. معاملات بیت کوین که با Laszlo Hanyecz آغاز شد، در واقع چیزی بیش از یک خرید ساده پیتزا نبود. Hanyecz همچنین اولین توسعه‌دهنده‌ای بود که کد بیت کوین را برای سیستم عامل مک منتشر کرد و همچنین بسیاری از آسیب پذیری‌ها را در مراحل اولیه شبکه برطرف کرد. Hanyecz همچنین چشم انداز استخراج بیت کوین را تغییر داده است.

در زمان نوشتن این خبر، بیت کوین با 0.5 درصد افزایش در 24 ساعت گذشته با 26884 دلار معامله می‌شود و ارزش بازار آن 521 میلیون دلار است.

منبع: cointelegraph