FavoriteLoadingافزودن به علاقه مندی ها

بر اثر شکایت SEC از بایننس، بیت کوین و چندتا از آلت‌کوین‌ها شاهد ریزش بودند.

بر اثر انتشار اخبار شکایت کمیسیون اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) علیه بایننس به دلیل عملیات ثبت نشده اوراق بهادار، بیت کوین و آلت‌کوین‌ها شاهد فروش شدیدی بودند.

این امر بهبود بیت کوین و اکثر آلت‌کوین‌های بزرگ را به تعویق میندازد؛ زیرا معامله‌گران ترجیح می‌دهند برای چند روزی در حاشیه بمانند تا این قضیه شفاف شود. یکی دیگر از رویداد‌هایی که می‌تواند سرمایه‌گذاران را دور نگه دارد ، نشست فدرال رزرو در 14 ژوئن است.

عملکرد روزانه بازار ارزهای دیجیتال
عملکرد روزانه بازار ارزهای دیجیتال

طبق داده‌های گلس نود بزرگ‌ترین گروه نهنگ‌های بیت کوین که حداقل 10 هزار بیت کوین دارند، در چند روز گذشته در حال انباشته کردن بودند. از طرفی همه گروه‌های اصلی دیگر در مرحله توزیع هستند.

سطوح پشتیبانی مهم برای شروع بهبود بیت کوین و آلت‌کوین‌ها چیست؟؟

قیمت S&P 500

شاخص S&P 500 (SPX) در 26 می مقاومت 4200 را شکست و بسته شد.

نمودار روزانه ارز دیجیتال SPX
نمودار روزانه SPX

خرس‌ها سعی کردند در 30 و 31 می گاوها را به دام بیندازند. اما گاوها شیب میانگین متحرک نمایی 20 روزه (EMA) را در 4183 خریداری کردند. حرکت صعودی از یک ژوئن از سر گرفته شد و گاوها در 2 ژوئن بر روی آن بنای محکمی نهادند.

مقاومت جزئی در 4325 وجود دارد؛ جایی که خرس‌ها در تلاش هستند تا رالی را متوقف کنند. در مسیر نزولی اگر گاوها اجازه ندهند قیمت به زیر 4200 سقوط کند چشم‌انداز حرکت صعودی به منطقه 4500 تا 4600 افزایش می‌یابد.

بر خلاف این فرض اگر قیمت کاهش یابد و به زیر میانگین متحرکه 50 روزه (SMA) در 4128 برسد، نشان‌ می‌دهد که شکست اخیر یک تله گاوی بوده.

قیمت بیت کوین

بیت کوین در چند روز گذشته در الگوی نزولی معامله می‌شود. گاوها بیت کوین را در 4 ژوئن به بالاتر از میانگین متحرک نمایی 20 روزه 27083 دلار رساندند. اما خرس‌ها رودست زدند و فروختند؛ که موجب برگشت قضیه و حرکت نزولی شد.

نمودار روزانه BTC/USDT
نمودار روزانه BTC/USDT

قیمت در 5 ژوئن کاهش یافت و به زیر سطح حمایت 26500 دلار سقوط کرد. در ادامه فروش شتاب بیشتری گرفت و به زیر 25800 تا 25250 دلار سقوط کرد.

خریداران با تمام توان از این منطقه محافظت می‌کنند؛ زیرا شکست این منطقه منجر به انحلال طولانی مدت می‌شود. که اگر این اتفاق بیفتد جفت BTC/USDT می‌تواند تا 20 هزار دلار کاهش یابد.

و اگر این شکست اتفاق نیفتد می‌تواند نشان‌دهنده پایان مرحله اصلاحی باشد. که ممکن است تا 31 هزار دلار افزایش یابد.

قیمت اتر

اتر در 28 می الگوی گوه نزولی را شکست و آزمون مجدد را در 1 ژوئن با موفقیت انجام داد. اما گاوها نتوانستند حرکت جدیدی را آغاز کنند.

نمودار روزانه ETH/USDT
نمودار رووزانه ETH/USDT

فروشندگان در 5 ژوئن قیمت را به زیر میانگین متحرک رساندند؛ که این امر فروش را تسریع کرد. ETH/USDT به زیر مقاومت الگوی گوه سقوط کرد. اگر این سطح حفظ نشود، توقف بعدی می‌تواند 1740 دلار و سپس خط حمایت باشد.

اگر قیمت به بالای 1928 دلار برسد این دیدگاه منفی در کوتاه مدت نفی خواهد شد. سپس می‌تواند به سمت 2 هزار و 2200 دلار افزایش یابد؛ جایی که خرس‌ها دوباره دفاعی قوی خواهند داشت.

قیمت کاردانو

حرکت کاردانو در 4 ژوئن نشان‌دهنده موفقیت خرس‌ها در SMA 50 روزه است، که روی 0.38 دلار متوقف کردند.

نمودار روزانه ADA/USDT
نمودار روزانه ADA/USDT

ADA/USDT در 5 ژوئن به شدت کاهش یافت . به زیر خط روند الگوی صعودی سقوط کرد. این حرکت، حرکت صعودی را باطل کرد؛ که ممکن است این ارز به سمت حمایت بحرانی 0.30 دلار نزول کند.

اگر گاوها می‌خواهند از حرکت نزولی جلوگیری کنند باید به سرعت به خودشان بیایند. حرکت صعودی در شکست بالای 0.39 دلار افزایش میابد.

منبع: cointelegraph.com