FavoriteLoadingافزودن به علاقه مندی ها

ARK Invest بیش از 400 هزار سهم از سهام صرافی کوین بیس به ارزش 21 میلیون دلار را در روز شکایت SEC از این صرافی خریداری کرد.

در زمانی که صرافی ارز دیجیتال کوین بیس با شکایت کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) مواجه شد؛ ARK Invest سهام بیشتری از این صرافی را خریداری کرد.

بر اساس اطلاعیه‌ها، ARK Invest در 6 ژوئن 419324 سهم از Coinbase Global Inc خریداری کرد. در زمان بسته شدن در همان روز ارزشی معادل 21.6 میلیون دلار داشت.

این در حالی رخ داد که سهام کوین بیس در 6 ژوئن بیش از 20 درصد سقوط کرد. پس از خبر شکایت SEC قیمت سهام کوین بیس در حدود 53.11 دلار است.

حدود یک ماه قبل در 2 می، ARK Invest مقدار 168869 سهم کوین بیس را خریداری کرد، که ارزشی معادل 8.5 میلیون دلار داشت. این شرکت در ماه‌های مارس و آوریل نیز به ترتیب 2.4 میلیون سهم به ارزش 117 میلیون دلار و 304300 سهم به ارزش 17.5 میلیون دلار سرمایه‌گذاری کرد.

در این شکایت اخیر SEC صرافی کوین بیس را متهم به نقض قوانین اوراق بهادار کرده است. برایان آرمسترانگ مدیر عامل کوین بیس، در پاسخ گفت که تیم او به حقایق و قوانین اطمینان دارد. آرمسترانگ ادامه داد که از این فرصت برای نهایت شفافیت‌ قوانین کریپتو در دادگاه استقبال می‌کند.

پل گروال مدیر ارشد حقوقی صرافی کوین بیس، در 6 ژوئن به کنگره ایالات متحده گفت که این شرکت از زمان تاسیس خود مقررات و قوانین را تماما قبول کرده. همچنین بیان کرد که تنها در سال 2022، 30 بار برای راهنمایی‌های نظارتی با SEC ملاقات کرده است.

منبع: cointelegraph.com