FavoriteLoadingافزودن به علاقه مندی ها

گاوهای بیت کوین پس از هفته‌ها نوسان کم در تلاش برای بازگشت هستند. اما افزایش شاخص دلار آمریکا بهبود صعودی را محدود می‌کند.

بیت کوین در ماه آگوست در محدوده‌ای گیر افتاد و نوسانات کمی داشت.

به طور کلی دوره‌های نوسان کم با افزایش دامنه دنبال می‌شوند. هرچه مدت زمان صرف شده در یک محدوده بیشتر باشد خروج نهایی قوی‌تر خواهد بود. اما زمان خروج از محدوده نامشخص است بنابراین معامله‌گران باید مراقب باشند.

عملکرد روزانه بازار ارزهای دیجیتال
عملکرد روزانه بازار ارزهای دیجیتال

یکی از دلایلی که موجب کاهش ریسک دارایی‌ها می‌شود قدرت شاخص دلار آمریکا (DXY) است. این شاخص در چهار هفته متوالی افزایش یافته است.

در مقابل بازار سهام ایالات متحده در چند روز گذشته وارد فاز اصلاحی شد. شاخص S&P 500 (SPX) و Nasdaq Composite هردو طی دو هفته گذشته عقب نشینی کرده‌اند که نشان از رزرو سود توسط معامله‌گران کوتاه مدت است.

قیمت بیت کوین

بیت کوین در 13 آگوست به زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه سقوط کرد. اما خرس‌ها نتوانستند از این فرصت استفاده کنند و قیمت را تا سطح حمایت بحرانی 28585 دلار کاهش دهند. این امر نشان می‌دهد در سطوح پایین شاهد عدم فروش تهاجمی هستیم.

نمودار روزانه BTC/USDT
نمودار روزانه BTC/USDT

میانگین متحرک نمایی 20 روزه و شاخص قدرت نسبی (RSI) نزدیک نقطه میانی نشان‌دهنده تعادل بین خریداران و فروشندگان است. این امر نشان می‌دهد که جفت BTC/USDT برای مدتی طولاتی‌تر در محدوده بین 28585 تا 30350 دلار تثبیت می‌شود.

حرکت بعدی فرار از محدوده قیمت است. اگر به زیر حمایت 28585 دلار سقوط کند این جفت تا 26 هزار دلار کاهش می‌یابد. در مقابل با افزایش قیمت به بالای 30350 دلار، چشم انداز به منطقه مقاومت 31500 تا 32400 دلار افزایش خواهد یافت.

قیمت اتر

اتر در چند روز گذشته به متحرک نمایی 20 روزه چسبیده است که نشان از حفظ موقعیت خرس‌ها و همچنین گاوها است.

نمودار روزاه ETH/USDT
نمودار روزاه ETH/USDT

متحرک نمایی 20 روزه در حال کاهش و RSI نزدیک به نقطه میانی است که نشان از کاهش فشار فروش است. با تلاش گاو‌ها و افزایش جفت ETH/USDT به بالای میانگین متحرک قیمت تا 1930 دلار و سپس 2 هزار دلار افزایش می‌یابد.

اگر خرس‌ها بخواهند کنترل خود را حفظ کنند باید از میانگین متحرک دفاع کنند. اگر قیمت از میانگین متحرک ساده 50 روزه کاهش یابد جفت به حمایت قوی در 1816 دلار می‌رسد. این یک سطح مهم است که گاوها باید مراقب آن باشند؛ زیرا شکست این سطح، قیمت را تا 1700 دلار کاهش می‌دهد.

قیمت شاخص S&P 500

شاخص S&P 500 در 3 آگوست به زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه (EMA) 4497 دلار رسید. از آن زمان خرس‌ها چندین تلاش گاوها برای بالای این سطح را خنثی کردند.

نمودار شاخص SPX
نمودار شاخص SPX

قیمت در 14 آگوست از میانگین متحرک ساده جهش کرد که نشان‌ از محافظت گاوها از این سطح است. خریداران در تلاش هستند تا شتاب را حفظ و قیمت را به بالای متحرک نمایی 20 روزه برسانند. در صورت موفقیت، این شاخص تا 4607 و سپس 4650 افزایش خواهد یافت.

اگر خرس‌ها بخواهند کنترل را در دست بگیرند باید از متحرک نمایی 20 روزه محافظت و قیمت را به زیر میانگین متحرک ساده 50 روزه برسانند. این امر اصلاح عمیق‌تری را به سوی 4300 و بعدا به 4200 دلار آغاز می‌کند.

قیمت شاخص دلار آمریکا

شاخص دلار آمریکا در 4 آگوست و 10 اوت حمایت خود را در میانگین متحرک ساده 20 روزه حفظ کرد. این امر نشان از کاهش تغییر در احساسات از فروش به خرید است.

نمودار شاخص دلار آمریکا
نمودار شاخص دلار آمریکا

این شاخص به خط روند نزولی رسیده که به عنوان یک مقاومت قدرتمند عمل خواهد کرد. اگر قیمت از خط روند نزولی کاهش یابد اما از متحرک نمایی 20 روزه بازگردد، نشان از باقی ماندن روند صعودی خواهد داد. سپس این شاخص به سمت مقاومت در 106 افزایش می‌یابد.

از طرفی اگر قیمت به زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه سقوط کند این دیدگاه مثبت در کوتاه مدت باطل خواهد شد. حمایت جزئی در 101.74 وجود دارد اما اگر شکسته شود تا 100.82 کاهش خواهد یافت.

منبع: cointelegraph.com