FavoriteLoadingافزودن به علاقه مندی ها

حجم معاملات بیت کوین Ordinal در اواسط آگوست با 97 درصد کاهش مواجه شد که نشان از بی‌اشتیاقی و اعتماد پایین کاربران به آن است.

DappRadar به افت هشدار دهنده فعالیت کاربران توکن‌های غیر قابل تعویض (NFT) بیت کوین Ordinal اشاره کرد. حجم معاملات این رمزارز از ماه مه به حدود 98 درصد رسیده است.

طبق گزارشات DappRadar کل حجم معاملات بیت کوین Ordinal از اوج سطوح 452 میلیون دلار در ماه می به تقریبا 3 میلیون دلار در 14 آگوست کاهش یافته است. در راستای این کاهش معاملات تعداد تراکنش‌ها نیز با حدود 97 درصد کاهش به 20571 معامله در همان دوره زمانی رسید.

کاهش در حجم و تعداد تراکنش‌ها

این واقعه را به عنوان یک سناریو تلخ برای بازار Ordinal توصیف می‌کنند. اما زمان بیشتری برای تعیین اینکه آیا این واقعه یک پسرفت موقتی است یا یک مشکل سیستمی NFTهای مبتنی بر بیت کوین، لازم است.

این کاهش شدید در حجم و تعداد تراکنش‌ها در چنین دوره کوتاهی برای بیت کوین Ordinal بسیار هشدار دهنده است. طبق نظریه تعدادی از معامله‌گران، این مقدار کاهش در حجم و تعداد معاملات به کاهش اشتیاق و اعتماد کاربران به NFT بیت کوین اشاره دارد.

در حالی که نوسانات در حجم فروش به پویایی در بازار اشاره دارد کاهش مداوم در تعداد معاملات نیز می‌تواند به مسائل گسترده‌تری اشاره کند. این نشان می‌دهد که دیگر معامله‌گران کمتری با بیت کوین Ordinal درگیر هستند. این امر نگرانی‌هایی را در مورد طول عمر و ارتباط آن در فضای NFT ایجاد می‌کند.

در 3 ماه دوم سال شاهد کاهش قابل توجهی از NFT هم از نظر حجم معاملات و هم کیف پول‌های فعال بودیم. یکی از بزرگترین قربانیان، بیت کوین Ordinal بود که فروش آن از ماه می 97 درصد کاهش یافته است.

بیت کوین در درجه اول به عنوان طلای دیجیتال شناخته می‌شود. همچنین باور دارند که بیت کوین باید به عنوان ذخیره ارزش باقی بماند. از سوی دیگر اتریوم به عنوان نفت دیجیتال شناخته شده که نشان‌دهنده نقش آن در تقویت اقتصاد دیجیتال است.

طبق داده‌های CryptoSlam، شبکه بیت کوین در حال حاضر از نظر حجم فروش NFT در 30 روز گذشته با 14.6 میلیون دلار از 21989 خریدار در رتبه هفتم قرار دارد.

10 بلاکچین برتر از نظر حجم فروش طی 30 روز گذشته

منبع: cointelegraph.com