FavoriteLoadingافزودن به علاقه مندی ها

اکوسیستم DeFi در 18 آگوست هدف دور جدیدی از حملات واقع شد. پروتکل Exactly با ضرری معادل 7.3 میلیون دلار مواجه شد. پروتکل Harbor همچنان درحال تخمین مقدار به سرقت رفته است.

شرکت‌های امنیتی بلاکچین بیان کردند که در 18 آگوست دو پروتکل مالی غیر متمرکز (DeFi)، Exactly و Harbor طی دو حمله جداگانه مورد سوء‌استفاده قرار گرفتند.

پروتکل Exactly

طبق داده‌ها و گزارشات، مقدار به سرقت رفته از پروتکل Exactly، در حدود 4323.6 اتر به ارزش 7.3 میلیون دلار بوده است. در ادامه هکرها 1490 اتریوم را با پروتکل سراسری و 2832.92 اتریوم را از طریق پل Optimism Bridge به شبکه اتریوم پل زدند.

Exactly یکی از وام دهندگان کریپتو در شبکه Optimism است. گزارشات اولیه درباره این سرقت به بیش از 7160 اتر به ارزش 12 میلیون دلار اشاره کردند؛ اما بعدا به مقدار کمتری اصلاح شد. طبق بیانیه Exactly مهاجم قرارداد حاشیه DebtManager را هدف قرار داده است.

مهاجم با یک آدرس قرارداد مخرب و با دور زدن بررسی مجوز، یک تابع سپرده را برای سرقت دارایی‌ها توسط کاربران اجرا کرد. طی این حمله حدود 7.3 میلیون دلار به سرقت رفته است.

پروتکل Harbor

طی یک حادثه امنیتی دیگر، پروتکل Harbor مورد حمله قرار گرفت. در حال حاضر میزان دارایی‌های رمزنگاری به سرقت رفته از این پروتکل نامشخص است. گفته شده که Harbor بر روی ردیابی و تخمین کل زیان وجوه به سرقت رفته کار می‌کند.

این حملات به دنبال تعدادی از حوادث امنیتی در سراسر اکوسیستم DeFi طی چند هفته اخیر رخ داده است. در 30 جولای یک آسیب‌پذیری در نسخه برنامه نویسی Vyper منجر به سرقت بیش از 61 میلیون دلار از استخرهای استیبل کوین در Curve Finance شد. دیگر پروتکلی که به خطر افتاد Earn Finance است که ضرری به معادل 287000 دلار را متحمل شد.

منبع: cointelegraph.com