FavoriteLoadingافزودن به علاقه مندی ها

طی جلسه معاملاتی در 29 آگوست ارزش کوین به 85.13 دلار برای هر سهم رسید که شاهد جهش 15 درصدی نسبت به بسته شدن در روز گذشته داشت.

سهام Coinbase در 29 آگوست افزایش قابل توجهی را تجربه کرد. این اتفاق در پی گزارشاتی مبنی بر اینکه یک قاضی فدرال در مناقشه حقوقی Grayscale با کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) رای را به نفع Grayscale داده اتفاق افتاد.

در آخرین لحظات جلسه معاملاتی در 29 اوت، ارزش کوین به 85.13 دلار برای هر سهم رسید که نسبت به بسته شدن قیمت در روز گذشته 15 درصد افزایش داشته است.

دادگاه فدرال در 29 اوت حکم داد که SEC توجیه ثابت و درستی برای رد در خواست Grayscale در خصوص تبدیل تراست بیت کوین به صندوق سنتی قابل معامله در بورس (ETF) ارائه نکرده است.

این حکم که از طرف سرمایه‌گذاران به عنوان یک پیروزی برای صنعت کریپتو تلقی می‌شود. همچنین این حکم امیدها را به ورود احتمالی ETF بیت کوین تقویت کرد. Coinbase به عنوان متولی و شریک بالقوه در به اشتراک‌گذاری داده‌های نظارتی بین برخی نامزدها با هدف معرفی ETF انتخاب شده است.

شرکت مستقر در سانفرانسیسکو در صورت تایید ETFها، داده‌های مربوط به تجارت، عملیات تسویه و شناسایی مشتری را به اشتراک می‌گذارد. هدف اصلی از این تلاش‌های مشترک‌ کاهش خطرات دستکاری بازار و همچنین اطمینان از ذخیره امن بیت کوین برای حمایت از سهام صندوق است.

درحال حاضر تنها ETF ارزهای دیجیتال مرتبط با قراردادهای آتی در داخل کشور در دسترس است. این ETF سرمایه‌گذاران را قادر می‌سازد تا در خصوص قیمت دارایی‌های دیجیتال آتی گمانه‌زنی‌هایی داشته باشند.

با این وجود سرمایه‌گذاران به دنبال ابزاری برای سرمایه‌گذاری هستند که آن‌ها را مستقیم در معرض بیت کوین قرار دهد.

طبق گزارشات کوین مارکت کپ، بیت کوین در حال حاضر با قیمت 27982 دلار به ازای هر سکه معامله می‌شود. این قیمت نشان از افزیش بیش از 7 درصدی طی 24 ساعت گذشته را نشان ‌می‌دهد. با این وجود بزرگ‌ترین ارز دیجیتال از نظر ارزش بازار در مقایسه با اوج قیمت خود در نوامبر 2021 که 69044 بود حدود 60 درصد کاهش یافته است.

منبع: cointelegraph.com