FavoriteLoadingافزودن به علاقه مندی ها

تنظیم‌کننده‌های هنگ کنگ تا به امروز تعداد محدودی از صرافی‌های رمزنگاری را برای ارائه خدمات تجارت خرده فروشی کریپتو تایید کرده‌اند.

صرافی ارز دیجیتال OKX وارد مرحله نهایی دریافت مجوز برای ارائه خدمات دارایی مجازی (VASP) در هنگ کنگ شده است. این صرافی انتظار دارد تا مارس 2024 تایید نهایی مجوز VASP را دریافت کند.

لی ژیکای مدیر ارشد بازرگانی جهانی OKX، در مصاحبه‌ای گفت که فعالانه در حال گفت‌وگو با بانک‌ها برای صدور مجوز و راه‌اندازی کسب و کار هستند. صرافی OKX کارهای مقدماتی از جمله اتصال فناوری را آغاز کرده است.

هنگ کنگ در سال 2023 به کشوری طرفدار و دوست‌دار کریپتو تبدیل شد. این کشور یک رژیم مجوز برای صرافی‌های رمزنگاری جهت ارائه خدمات خود به مشتریان خرده فروش اعلام کرد. در حالی که در ابتدا بیش از 80 شرکت رمزنگاری به افتتاح دفتر در این کشور علاقه نشان دادند اما تنها چند پلتفرم مانند HashKey و OSL توانسته‌اند مجوز لازم برای شروع خدمات خرده فروشی کریپتو دریافت کنند.

HashKey از 28 آگوست ارائه خدمات رمزنگاری خرده فروشی را به کاربران هنگ کنگ آغاز کرد.

مقررات نهاد نظارتی هنگ کنگ

نهاد نظارتی این کشور تنها معاملات بیت کوین و اتر را برای مشتریان خرده فروش باز کرده است. این امر در جهت کاهش ریسک سرمایه‌گذاری در توکن‌های رمزنگاری جدید صورت گرفته. از طرفی این مقررات محدودیت 30 درصدی را برای سرمایه‌گذاران در نظر گرفته است. این امر به سرمایه‌گذاران تنها اجازه سرمایه‌گذاری بر یک سوم درآمد خالص را می‌دهد.

یکی از مدیران صرافی Gate.io، تجربه خود در خصوص مقررات نظارتی هنگ کنگ به اشتراگ گذاشت و بیان کرده که: «کمیسیون اوراق بهادار و آتی هنگ کنگ در مقایسه با سایر کمیسیون‌ها الزامات سخت‌گیرانه‌تری برای ارائه خدمات درایی مجازی دارد.»

رگولاتور جهت محافظت از کاربران، پلتفرم‌های رمزنگاری را ملزم به بیمه و ترتیبات جبران خسارت برای مشتریان کرده است. جدا از این امر، صرافی‌های کریپتو باید 98 درصد از دارایی‌ها را در کیف پول سرد نگه‌داری کنند.

منبع: cointelegraph.com