FavoriteLoadingافزودن به علاقه مندی ها

صرافی ورشکسته ارزهای دیجیتال FTX پورتال مسدود شده مشتریان خود را با پروتکل سخت‌گیرانه‌تر بازیابی کرد. این پورتال قبلا به دلیل یک حمله سایبری (حمله Kroll) بسته شده بود. شاکیان اکنون می‌توانند به ارائه مطالبات برای دارایی‌هایی که قبل از ورشکستگی بورس داشتند ادامه دهند.

FTX در 27 آگوست حساب‌های کاربران آسیب‌دیده را پس از کشف اولیه حمله Kroll، به حالت تعلیق در آورد.

صرافی FTX در 16 سپتامبر در X (توئیتر سابق) بیانیه‌ای منتشر کرد و تایید کرد که هیچ یک از سیستم‌هایش تحت تاثیر نفوذ سایبری قرار نگرفته است و همچنین در ادامه گفت که شاکیان می‌توانند فعالیت خود را در پلتفرم ما ادامه دهند.

این صرافی اطمینان داده که رمز عبور حساب و وجوه کاربران تحت تاثیر قرار نگرفته است.

FTX اعلام کرد که دارندگان حساب‌های صرافی رمزارز که اکنون می‌توانند به حساب‌های خود دسترسی داشته باشند. همچنین روند ادعای دارایی‌های دیجیتالی خود را که تا قبل از ورشکستی (نوامبر 2022) در اختیار داشتند، ادامه دهند.

پورتال ادعاها در دسترس افرادی است که در FTX، FTX US، Blockfolio، FTX EU، FTX Japan و Liquid حساب دارند.

Cointelegraph در 11 سپتامبر گزارش داد که تقریبا 36075 ادعای مشتری به ارزش 16 میلیارد دلار علیه FTX و FTX US ثبت شده است. 10 درصد از این تعداد توافق شده است.

در ادامه اشاره شد که 2300 شکایت غیرمشتری علیه این نهاد به ارزش 65 میلیار دلار ثبت شده است. این‌ها شامل مواردی از جنسیس، سلسیوس و وویجر می‌شود.

FTX اظهار داشت که هیچ کدام از سیستم‌ها تحت تاثیر حمله Kroll قرار نگرفت. این نهاد ادامه داد: «مسدود کردن حساب‌ها یک اقدام احتیاطی بوده و همچنین برای جلوگیری از خطرات احتمالی، امنیت بیشتری اعمال شده است.»

FTX مجاز به فروش دارایی‌های خود شد

قاضی جان دورسی در 13 سپتامبر حکمی مرتبط با اجازه به صرافی FTX برای فروش دارایی‌های خود به صورت دسته‌ای هفتگی داد. اما با شرایط سختگیرانه و از طریق یک مشاور سرمایه‌گذار این اجازه داده شده است. در هفته اول محدودیت 50 میلیون دلاری و پس از آن در هفته‌های بعد محدودیت 100 میلیون دلاری خواهد داشت.

با این حال FTX در حال حاضر از فروش بیت کوین، اتر و همچنین توکن‌های خاص وابسته به خودی منع شده است.

منبع: cointelegraph.com