ایردراپ در دنیای ارز دیجیتال

ایردراپ‌های ارز دیجیتال در اصل سکه‌های رایگانی هستند که مستقیماً به کیف پول یک شخص ریخته می‌شوند. ایردراپ یک مانور بازاریابی محاسبه شده است که در واقع در طولانی مدت باعث صرفه جویی زیادی در شرکت‌ها می‌شود.


ایردراپ به چه معناست؟


در تعریف تحت اللفظی و کاربرد تاریخی خود، ایردراپ تاکتیکی است که به وسیله آن جعبه‌های مواد غذایی و مواد ضروری از طریق هواپیما به افراد نیازمند می‌ریزد. با این حال، در زمینه ارزهای رمزپایه، معنی کاملاً جدیدی به خود گرفته است.

ایردراپ اساساً فرآیندی است که طی آن یک شرکت توکن‌های خود را به صورت کاملاً رایگان در کیف پول کاربران خاص توزیع می‌کند. بنابراین، بدیهی ترین سوال این است که چرا شرکت‌ها به سادگی توکن‌های خود را می‌دهند؟

در واقع دلایل مختلفی وجود دارد که شرکت‌ها ممکن است بخواهند ایردراپ را انجام دهند:

ایجاد آگاهی، درک کاربران، جمع آوری وجوه، پاداش دادن به وفاداری، توزیع گسترده توکن‌ها و هارد فورک1-ایجاد آگاهی


 یکی از مهمترین نقش‌های ایردراپ‌ها ایجاد آگاهی است. در حالی که ICO ها در سال 2018 بیش از 7 میلیارد دلار سرمایه جمع کرده‌اند، واقعیت این است که بخش عمده‌ای از این بودجه توسط تعداد انگشت شماری از پروژه‌ها جمع آوری شده است. بنابراین، به جای اینکه کاربران بالقوه با دردسر از ICO عبور کنند، پروژه‌های خوبی را شکار کنند و روی آنها سرمایه گذاری کنند، اگر این پروژه‌ها به شما تعدادی از توکن‌های خود را بدهند، چه می‌کنید؟ خوب، شما به طور خودکار در آن سیستم سهیم می‌شوید، درست است؟ در لحظه انجام این کار، اگر یک سرمایه گذار باتجربه باشید، می‌خواهید در مورد پروژه بیشتر بدانید. این خود باعث ایجاد آگاهی زیادی در پروژه می‌شود. بعلاوه هنگامی که ایردراپ‌ها را در توییتر جستجو می‌کنید، مطمئناً به پروژه‌های بیشتری برخورد خواهید کرد.


2-درک کاربران


 برای شرکت در ایردراپ‌های خاص، باید فرم پر کنید. با پر کردن آنها، شرکت اطلاعات بیشتری در مورد شما به دست خواهد آورد؛ یک کاربر بالقوه که به آنها کمک می‌کند راه حل‌های بازاریابی متمرکزتری را برای مخاطبان ایده آل خود ایجاد کنند.


3-جمع آوری وجوه


 در واقع ایردراپ‌ها یک روش عالی برای جمع آوری کمک مالی هستند.4-پاداش دادن به وفاداری


برخی از ایردراپ‌ها به گونه‌ای ساخته شده‌اند که هرچه توکن بیشتری در اختیار داشته باشید، در ایردراپ بعدی نیز بیشتر دریافت می‌کنید. بنابراین، اگر یک کاربر در واقع به یک توکن وفادار باشد و مقدار قابل توجهی از آن را در کیف پول خود نگه دارد، می‌تواند پاداش بیشتری از طرف شرکت دریافت کند.


5-توزیع گسترده توکن‌هایکی از بدترین اتفاقاتی که می‌تواند برای یک ICO بیفتد تصاحب خصمانه نهنگ‌هاست. یک نهنگ یک سرمایه گذار واقعاً ثروتمند است که در ICO مقدار زیادی توکن خریداری می‌کند و اجازه نمی‌دهد شخص دیگری سهم خود را داشته باشد. اما اگر اکثریت توکن‌ها توسط چند نفر تصاحب شوند چه اتفاقی می‌افتد؟ در این صورت دیگر کاملا ً غیرمتمرکز نخواهد بود. بنابراین، آیا شرکت صادر کننده می‌تواند کاری انجام دهد تا اطمینان حاصل کند که توکن آنها به طور مساوی توزیع شده و واقعاً غیرمتمرکز است؟ خوب، بله. ایردراپ‌ها می‌تواند کمک کنند. ایردراپ‌ها یک روش کاملاً موثر برای دستیابی به توزیع گسترده و یکنواخت هستند. همه این شرکت‌ها و Dapp ها بر اساس یک بلاکچین اصلی مانند ایاس، اتریوم و غیره ساخته شده‌اند. این بلاکچین‌ها توزیع نسبتاً خوبی دارند.


6-هارد فورک


هارد فورک چیست؟ فورک شرایطی است که به موجب آن وضعیت بلاکچین به زنجیره‌هایی تقسیم می‌شود که بخشی از شبکه نسبت به قسمت دیگری از شبکه از تاریخچه معاملات دیدگاه دیگری دارند. دو نوع فورک وجود دارد:

-سافت فورک

 -هارد فورک

سافت فورک را به عنوان یک بروزرسانی در نرم افزار در نظر بگیرید که با گذشته سازگار است. اما هارد فورک با گذشته سازگار نیست. پس از استفاده از آن، دیگر هیچ بازگشتی وجود ندارد. اگر به نسخه ارتقا یافته بلاکچین ملحق نشوید، دیگر به هیچ یک از به روزرسانی‌های جدید دسترسی پیدا نمی‌کنید یا با کاربران سیستم جدید ارتباط برقرار نمی‌کنید.

بنابراین، به مناسبت یک فورک سخت، کاربران سکه اصلی می‌توانند سکه‌های جدید را در نتیجه یک ایردراپ دریافت کنند. این همان چیزی است که با بیت کوین کش (BCH) اتفاق افتاد. بعد از فورک، همه دارندگان BTC با نسبت 1: 1 BCH  دریافت کردند.


 چگونه می‌توان در ایردراپ‌ها شرکت کرد؟


 برای شروع به موارد زیر نیاز است:

-کیف پول ارز رمزنگاری شده

- دسترسی به اطلاعات

1-کیف پول ارز رمزنگاری شده

 کیف پول ارز رمزنگاری شده یک کیف پول دیجیتالی است که می‌توانید از آن برای ذخیره، ارسال و دریافت ارزهای رمزپایه مختلف استفاده کنید. شما پول خود را دقیقاً مانند کیف پول واقعی "ذخیره" نمی‌کنید. در عوض، کلیدهای خصوصی و عمومی شما ذخیره می‌شود که به شما در ارسال و دریافت پول کمک می‌کند. این اولین کاری است که باید انجام دهید زیرا به مکانی برای نگهداری تمام توکن‌های خود نیاز خواهید داشت.


2- دسترسی به اطلاعات خوب

اکنون که کیف پول  خود را در اختیار دارید، مورد بعدی که باید انجام دهید این است که بدانید یک ایردراپ دقیقاً چه زمانی و در کجا برگزار می‌شود. چندین سایت وجود دارد که فقط به ایردراپ اختصاص دارد و کانال‌های مختلف رسانه‌های اجتماعی که به طور خاص در مورد ایردراپ‌ها گزارش می‌دهند.
اشتراک گذاری


وارد شوید
برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

{{ getError('email') }}
{{ getError('password') }}