موزه تاریخچه بیت‌کوین در ونزوئلا دایر شد


موزه استخراج بیت‌کوین اوایل هفته جاری در ونزوئلا درهای خود را به روی عموم باز کرد. این اقدام توسط شرکت Criptoavila انجام شد که اعضای آن 9 سال تجربه استخراج بیت‌کوین دارند. هدف از راه‌اندازی این موزه، آشنایی مردم با دنیای استخراج بیت‌کوین است. این موزه در شهر کاراکاس دایر گردیده و بازدید از آن برای عموم آزاد و رایگان است. 

طبق گزارش Criptonoticias، این نمایشگاه تکامل استخراج بیت‌کوین از زمان CPU را نشان می‌دهد و از مرحله پردازنده‌های گرافیکی عبور می‌کند و سرانجام به دوره ASIC یا IC فعلی می‌رسد. بر اساس اظهارات "خوان تلو"، یکی از اعضای شرکت Criptoavila،:

"ما تصمیم گرفتیم این قدم را برداریم زیرا تاکنون هیچ مکانی وجود نداشته تا مردم بتوانند سیر تکاملی استخراج بیت‌کوین را مشاهده کنند و ما احساس کردیم که این کار ضروری است. ایده ما این است که تجهیزات بروز را به موزه اضافه کنیم زیرا می‌خواهیم در این زمینه مرجع جهانی باشیم".

هرچند که دولت ونزوئلا در حال حاضر استخراج بیت‌کوین را در این کشور به رسمیت شناخته و قانونی کرده اما همیشه اینگونه نبوده است. ماینرها در این کشور در گذشته بصورت مخفیانه و زیرزمینی فعالیت می‌کردند و برخی از آن‌ها نیز دستگیر و تجهیزاتشان مصادره گردید. 

اکنون همه‌چیز تغییر کرده است و ماینرها با ثبت‌نام و اخذ مجوز از سازمان نظارت بر ارزهای دیجیتال (Sunacrip) می‌توانند فعالیت نمایند. برخی از ماینرها به دلیل ترس و بی‌اطلاعی همچنان بدون مجوز در حال فعالیت هستند که آن‌ها را در معرض خطر ضبط تجهیزات و اعمال جریمه‌های مالی توسط دولت قرار می‌دهد. بعنوان مثال، در ماه ژوئن، در دو عملیات، 400 دستگاه استخراج بیت‌کوین بدون مجوز توقیف گردید.

طبق اعلام دانشگاه کمبریج، ونزوئلا در فهرست ده کشور برتر جهان از نظر فراهم کردن هش‌ریت قرار دارد. این کشور از آوریل سال گذشته تاکنون برای شبکه بیت‌کوین 0.42 درصد هش‌ریت فراهم‌ کرده است. 

منبع: Bitcoin.com 

اشتراک گذاری


وارد شوید
برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

{{ getError('email') }}
{{ getError('password') }}