استاندارد چارترد با 800 بیلیون دلار سرمایه پیش‌بینی می‌کند که بیت کوین امسال به 150 هزار دلار می‌رسد.

اخیرا استاندارد چارترد بانک پیشرو بین‌المللی یکی از صعودی‌ترین پیش‌بینی ها را انجام داده است.

تحلیلگران این بانک پیش‌بینی کردند که بیت کوین می‌تواند به بالاترین سطح تاریخی خود یعنی  بالای ۷۳۷۰۰ دلار برسد.

این پیش‌بینی، که کمی بالاتر از افزایش قبلی اصلی‌ترین ارز دیجیتال است، با یک جدول زمانی غیرمنتظره همراه است.

با افزایش قیمت بیت کوین (BTC) به بیش از 69000 دلار، سوالات در مورد بالاترین رکوردهای جدید و قیمت آن در سال 2024 به طور فزاینده‌ای مشخص می‌شود.

 بسیاری از کارشناسان در مورد این موضوع نظر می‌دهند، اما موثرترین نظرات از سوی مؤسسات مالی و تحلیلگران آنها است.

جف کندریک، رئیس EM FX Research، West و Crypto Research در Standard Chartered، پیش‌بینی صعودی را برای بیت کوین، اولین ارز دیجیتال انجام داده است.

کندریک اظهار داشت که BTC آماده است از بالاترین رکورد قبلی خود که در 14 مارس 2024 به دست آورده بود، فراتر رود و به حدود 73798 دلار برسد.

 او انتظار دارد که تا آخر هفته این افزایش قابل توجه اتفاق بیفتد و این افزایش  را به ورودی ETF های بیت کوین نقطه‌ای اخیر نسبت می‌دهد.

در 21 مه، اطلاعات سرمایه‌گذاران Farside نشان‌داد که ETF‌های بیت‌کوین نقطه‌ای بهترین ورودی هفتگی خود را در دو ماه اخیر داشته‌اند و صندوق‌های ایالات متحده مجموعاً 948 میلیون دلار جریان خالص مثبت از 13 تا 17 مه داشته‌اند.

این صندوق‌ها از زمان راه اندازی خود در 11 ژانویه، ETF های Spot Bitcoin ورودی بیش از 13 میلیارد دلار را ثبت کرده‌اند.

این افزایش تقاضا و هجوم سرمایه، به صعود قبلی بیت کوین برای رسیدن به بالاترین رکورد جدید در ماه مارس کمک کرد که می‌تواند باعث افزایش بیشتر ارزش این ارز دیجیتال شود.

بیت کوین به لطف اتریوم تا پایان سال 2024 بیش از 150000 دلار خواهد بود.

کندریک همچنین فاش کرده است که تایید بالقوه ETF های نقطه ای اتریوم (ETH) توسط کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) می‌تواند به طور قابل‌توجهی بر پویایی قیمت بیت کوین تأثیر بگذارد.

او پیش بینی قبلی خود را تکرار کرد که بیت کوین می‌تواند تا پایان سال 2024 به 150000 دلار افزایش یابد و در سال 2025 به 200000 دلار برسد.

منبع خبر: finbold

لینک مطلب: بیت کوین امسال به 150 هزار دلار می‌رسد