شبکه Boba از راه‌اندازی شبکه اصلی لایه 2 خود خبر داد

از آنجا که صنعت رمزنگاری مشتاقانه منتظر راهاندازی اتریوم 2 است تا مشکلات مقیاس‌پذیری خود را حل کند، پروتکل‌های لایه 2 دیگر در حال تلاش برای ارائه راه‌حل‌هایی برای آن هستند و امیدوارند سرعت معاملات را در بلاک‌چین شماره دو جهان افزایش دهند. بر اساس یک اعلامیه مطبوعاتی، شبکه Boba اعلام کرد که پس از راه‌اندازی موفقیت آمیز نسخه بتا در ماه گذشته، شبکه اصلی لایه 2 خود را راه‌اندازی کرده است.

این پروتکل در 20 سپتامبر در شبکه اصلی Messari در شهر نیویورک راه‌اندازی شد.

این پروتکل توسط شرکت Enya.ai از شرکای بنیاد OMG  و بر اساس کد منبع باز Optimism توسعه داده شده است. توسعه دهندگان امیدوارند این ارتقا، توان عملیاتی را بهبود بخشیده و کارمزدهای گس را کاهش، قابلیت‌های منابع مالی غیرمتمرکز (DeFi) و پروژه‌های NFT را افزایش دهد.

با ادامه رشد بلاک‌چین اتریوم - که بخشی از آن افزایش تقاضا برای DeFi و NFT است - سرعت معاملات در شبکه به یک موضوع مهم تبدیل شده است. حجم معاملات تنها با قابلیت انجام 13 تراکنش در ثانیه و به طور متوسط 1.355 میلیون تراکنش در روز، منجر به هزینههای ناپایدار و اغلب فوق العاده بالا در شبکه شده است.

هاردفورک لندن اخیرا با پیاده‌سازی پروتکل‌های بهبود اتریوم مانند EIP-1559 انجام شد و تلاش می‌کند با "سوزاندن" توکن‌ها در روند معامله، نوسانات کارمزد را برطرف کند. 

اشتراک گذاری


وارد شوید
برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

{{ getError('email') }}
{{ getError('password') }}