چارلز هاسکینسون: به 3 دلیل کاردانو از اتریوم 2 بهتر است

در حالی‌که اغلب از کاردانو به‌عنوان قاتل اتریوم نام می‌برند، هاسکینسون به Yahoo Finance گفت در واقع اتریوم با تغییر بلاک‌چین اثبات کار (PoW) فعلی به پروتکل اثبات سهام (PoS) اتریوم 2 خودش را می‌کشد. هاسکینسون ادعا نمود که کاردانو رهبر PoS در بازار ارزهای دیجیتال است.

هاسکینسون در قسمتی از این مصاحبه گفت: "ما اولین در بازار بودیم. موتور، یک BMW را BMW نمی‌کند. موتور، بخشی از آن است. شما نیاز به یک اکوسیستم کلی دارید؛ یک مجموعه کامل از همه چیز".

 

حاکمیت، قابلیت همکاری و پایگاه‌های کاربری

خالق کاردانو گفت که اتریوم 2 در برابر حاکمیت سر تعطیم فرو آورده است که با از دست دادن اعتبار بنیانگذاران، تکامل آن را دشوار خواهد کرد. هاسکینسون از بیت‌کوین به‌عنوان نمونه‌ای از سیستمی که خیلی آهسته پیش می‌رود نام برد. همان‌گونه که هاسکینسون اشاره کرد، امکان حاکمیت بر زنجیره، بخشی حیاتی از نقشه راه وی است.

او همچنین اعتقاد دارد که قابلیت همکاری اتریوم کمتر از پروتکل‌هایی نظیر کاردانو، پولکادات و کازماس است.

در نهایت او ادعا می‌کند که اتریوم 2 و کاردانو دارای تفاوت در پایگاه‌‎های کاربری هستند چرا که فن‌آوری و فلسفه آن در این‌ دو ارز دیجیتال متفاوت است. هاسکینسون گفت: "ما میلیون‌ها نفر را در آفریقا می‌آوریم که به نظر نمی‌رسد اتریوم به آن‌ها اهمیتی دهد..."

 

منبع:  www.u.today.com


اشتراک گذاری


وارد شوید
برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

{{ getError('email') }}
{{ getError('password') }}