بیت کوین کثیف

ارزهای رمزنگاری شده مبتنی بر فناوری بلاکچین، از جمله بیت کوین، مزایای بسیاری دارد. این یک روش مستقل برای انتقال ارزش با کمیسیون کم و معاملات سریع مستقل از هر دولتی است. همه این گفته‌ها درست بود تا زمانی که ارز رمزنگاری شده آنقدر رایج نشد که در بعضی از کشورها به عنوان پول قانونی یا دارایی الکترونیکی شناخته شود. از این مرحله به بعد، به دلیل باز بودن بلاکچین در برخی از ارزهای رمزپایه (بیت کوین، اتریوم، ریپل و سایر ارزها)، لیست‌های سیاه کیف پول رمزنگاری بوجود آمدند که در آن ارزهای رمزپایه غیر قانونی یا بدست آمده با اعمال مجرمانه ذخیره می‌شود. هر ارز رمزنگاری شده‌ای که از چنین کیف پول‌هایی عبور کند، به طور خودکار در لیست سیاه قرار می‌گیرد. ارز رمزنگاری شده ذخیره شده در چنین کیف پول‌هایی به طور خودکار غیرقانونی شناخته می‌شود و در این لحظه قیمت چنین ارز رمزنگاری شده که با عنوان "کثیف" شناخته می‌شود، به شدت کاهش می‌یابد.

در عین حال، ردیابی تمام کیف پول‌های رمزنگاری ممنوع به تنهایی امکان پذیر نیست. تنها راه قابل اعتماد برای محافظت از خود در برابر قرار دادن همه ارزهای رمزنگاری "تمیز" خود در لیست سیاه، داشتن دو کیف پول متفاوت است. یک کیف پول برای ارز رمزنگاری شده اثبات شده (صرافی‌های ثبت شده، استخراج)، زیرا در صورت بروز وضعیت مشابه می‌توانند اسنادی را ارائه دهند؛ کیف پول دوم برای ذخیره ارزهای رمزنگاری شده از منابع غیرقابل اعتماد، که شامل همه صرافی های کمتر شناخته شده و خرید از افراد خصوصی است. در این حالت، اگر کیف پول دوم شما در لیست سیاه قرار بگیرد، همچنان می‌توانید از کیف پول اول خود برای انجام عملیات در صرافی‌های عمده و خرید کالا در خدمات و فروشگاه‌های آنلاین استفاده کنید.

وقتی صرافی‌ها قانونی می‌شوند، آنها ملزم هستند سیاست‌ها و پروتکل‌های KYC (شناخت مشتری) را برای مشتریان خود اعمال کنند. این اجازه می‌دهد تا داده‌های معامله با مشتری مربوطه مطابقت داشته باشد، در نتیجه "ناشناس بودن" هر معامله از بین می‌رود.

با این حال، هنگامی که یک ارز رمزنگاری شده کثیف در جریان است، مجرمان می‌توانند با استفاده از یک سرویس ناشناس، منبع وجوه را پنهان کنند و ارتباط بین معاملات بیت کوین را قطع کنند.


صرافی‌های غیرقانونی


 راهی دیگر که از طریق آن مجرمان می‌توانند پولشویی بیت کوین را انجام دهند، صرافی‌های غیرمجاز ارزهای رمزنگاری شده است. صرافی‌هایی که با اقدامات AML سازگار نیستند و نمی‌توانند احراز هویت دقیق انجام دهند، اجازه می‌دهند ارزهای رمزپایه بارها و بارها از طریق بازارهای مختلف مورد معامله قرار گیرند، در صرافی‌های غیرقانونی واریز شوند و با آلت کوین‌های مختلف معامله شوند.


خودپردازهای ارز رمزنگاری شده از تاریخ 1 سپتامبر 2019، 5،457 دستگاه خودپرداز بیت کوین در سراسر جهان وجود داشته است. خودپردازهای بیت کوین که به طور مداوم به اینترنت متصل هستند، به هر کسی که دارای کارت اعتباری یا نقدی است، امکان خرید بیت کوین را می‌دهند.

مقرراتی که موسسات مالی برای به دست آوردن سوابق مشتری و معاملات برای این دستگاه‌ها استفاده می کنند، در کشورها متفاوت است و اغلب ضعیف اجرا می‌شوند. مجرمان می‌توانند از نقاط ضعف در مدیریت خودپرداز ارز رمزنگاری شده برای پولشویی بیت کوین استفاده کنند.کارت‌های پیش پرداخت


 کارت‌های نقدی پیش پرداخت که با ارز رمزنگاری شده همراه هستند راهی دیگر برای پولشویی بیت کوین فراهم می‌کنند.

ابزارها و خدمات مختلف می‌توانند به ارائه روش‌های مختلف برای تأیید هویت افرادی که معاملات ارزهای رمزپایه را انجام می‌دهند، کمک کنند. نظارت خودکار بر معاملات می‌تواند به شناسایی الگوهای مشکوکی کمک کند که ممکن است برای اطمینان از انطباق با AML نیاز به بررسی داشته باشند.

 استفاده از فناوری بلاکچین برای نظارت بر معاملات ضد پولشویی مستلزم تطابق معاملات بلاکچین با هویت کسانی است که معاملات را انجام می‌دهند و ایجاد یک سیستم شناسایی معتبر سنگ بنای ابتکارات مبارزه با پولشویی تأیید هویت است.


اشتراک گذاری


وارد شوید
برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

{{ getError('email') }}
{{ getError('password') }}