جانشین فرماندار فدرال، نمی‌تواند آینده را بدون دلار دیجیتال تصور کند.


لائل برینارد، جانشین فرماندار فدرال، با اشاره به دلایل متعددی برای ایجاد نسخه دیجیتال دلار آمریکا، تاکید کرد که نداشتن آن به آینده ای پایدار منجر نمی شود. این مقام بانک مرکزی معتقد است که یک دلار دیجیتال، هم کاربردهای بین المللی دارد و هم داخلی.

لائل برینارد، عضو شورای حکام فدرال ایالات متحده، با سایر کشورها به ویژه چین که پروژه های ارز دیجیتال خود را پیش می برند، بر ضرورت توسعه دلار دیجیتال تاکید کرده است. برینارد روز جمعه در گفتگو با گروه استراتژی اقتصادی موسسه آسپن اظهار داشت:

"دلار در پرداخت های بین المللی بسیار غالب است و اگر سایر حوزه های قضایی جهان با ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) پیشنهاداتی دارند و ایالات متحده ندارد، من فقط می توانم به آنها توجهی نکنم."

لائل برینارد به نقل از رویترز افزود: "این برای من به نظر آینده ای پایدار نمی رسد." اظهارات وی در حالی مطرح می شود که فدرال در حال جمع آوری بازخورد عمومی در مورد هزینه ها و مزایای بالقوه صدور ارز دیجیتال از بانک مرکزی ایالات متحده است. در اوایل سپتامبر انتظار می رود مقاله ای در این مورد که جنبه های طراحی را نیز پوشش می دهد، ارائه شود.

 لائل برینارد در ادامه دلایل مختلفی را برای نیاز به دلار دیجیتال ذکر کرد. او گفت: "یکی از قانع کننده ترین موارد استفاده در حوزه بین المللی است؛ جایی که زنجیره های واسطه، طولانی و پرهزینه هستند." در جبهه داخلی، جانشین فرماندار فدرال توجه خود را به افزایش ارزهای رمزنگاری شده با پول فیات -اما نه دولتی یا به اصطلاح استیبل کوین- معطوف کرد.

 

منبع: Bitcoin.com


اشتراک گذاری


وارد شوید
برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

{{ getError('email') }}
{{ getError('password') }}