متخصصین رمزنگاری: طی 20 سال آتی بیت‌کوین جای ارز فیات را می‌گیرد


افت قیمت فعلی بیت‌کوین نتوانسته خوش‌بینی برخی کارشناسان را درباره بزرگترین ارز دیجیتال جهان کاهش دهد. 

در یک نظرسنجی جدید که توسط پلتفرم Finder.com انجام شد، نیمی از پاسخگویان معتقد بودند که تا سال 2040 بیت‌کوین از ارز فیات پیشی خواهد گرفت. یک سوم معتقد بودند که این رویداد قبل از سال 2035 رخ خواهد داد، در حالی‌که 44 درصد پیش‌بینی کرده‌اند بیت‌کوین هرگز به شکل غالب نسبت به ارز فیات تبدیل نخواهد شد.

اکثر پاسخ‌دهندگان می‌گویند که اقدام السالوادور برای به رسمیت شناختن بیت‌کوین به‌عنوان پول قانونی، آغاز تصویب بیت‌کوین به‌عنوان ارز اصلی توسط کشورهای در حال توسعه است. 33 درصد از کارشناسان انتظار دارند در کشورهای در حال توسعه، ارز دیجیتال طی 10 سال آینده به رایج‌ترین شکل پول تبدیل شود. 21 درصد اعتقاد داشتند این اتفاق بیش از 10 سال طول خواهد کشید. 

موضوعی که داوطلبان در مورد آن اتفاق نظر داشتند نگرانی‌های زیست محیطی پیرامون استخراج بیت کوین بود.  93٪ کارشناسان انتظار دارند که بحث انرژی سبز همچنان به ضرر بیت کوین باشد، 31٪ معتقدند که مصرف انرژی، تأثیر قابل توجهی بر قیمت خواهد داشت. با این حال بیش از نیمی از کارشناسان تصور نمی‌کنند که رفتن به مدل سازگار با محیط زیست اثبات سهام (PoS) پاسخ پیامدهای بالقوه قیمتی باشد زیرا 66 درصد از پاسخ‌دهندگان مدل اثبات کار (PoW) را "شرّ ضروری" می‌دانند. 

بر اساس اعلام پلتفرم Finder.com، تعداد 42 متخصص ارزهای دیجیتال در این نظرسنجی شرکت کرده‌اند و نتایج آن نشان می‌دهد سقوط قیمت بیت‌کوین از بالاترین سطح خود در آوریل، در چشم‌انداز طولانی‌مدتِ متخصصان رمزنگاری تاثیری نداشته است.

در یک مصاحبه اختصاصی، رئیس موسسه Growth Dan Held به کوین‌تلگراف گفت که بیت‌کوین شانس خوبی برای تبدیل شدن به ارز ذخیره جهان دارد اما حداقل 10 سال طول می‌کشد.

منبع: cryptonews.net 

اشتراک گذاری


وارد شوید
برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

{{ getError('email') }}
{{ getError('password') }}