چگونه به بازار ارزهای دیجیتال وارد شویم؟


صنعت ارزهای دیجیتال در طی سال‌های فعالیت خود رشد چشمگیری داشته است. به دنبال راه‌اندازی بیت‌کوین در سال 2009، صنعت بلاکچین شکوفا گردید. مردم هزاران پروژه رمزنگاری و تعداد زیادی بلاکچین مختلف ایجاد کرده‌اند. 

اگر می‌خواهید به چنین صنعت عمیق و گسترده‌ای وارد شوید بایستی علاقه و استعداد داشته باشید. 

صنعت ارزهای رمزپایه و بلاکچین دارای تعداد زیادی شاخه اختصاصی‌ است که می‌توان به آن‌ها ورود کرد. در ادامه به بخشی از اصطلاحات رایج در این صنعت و توضیح آن‌ها خواهیم پرداخت.توسعه‌دهندگان 


افرادی که دارای مهارت فنی هستند می‌توانند به این بخش از صنعت ارز دیجیتال و بلاکچین علاقمند شوند. در این بخش، ساخت برنامه‌های غیرمتمرکز، کمک به توسعه بلاکچین یا کار بر روی مشخصات فنی ارزهای دیجیتال قرار دارد. توسعه‌دهندگان، زمینه‌ساز راه‌حل‌های این صنعت هستند.

بسیاری از زیرمجموعه‌های جذاب صنعت ارزهای دیجیتال و بلاکچین در شاخه توسعه‌دهندگان قرار می‌گیرد. بخش مالی غیرمتمرکز (DeFi) این صنعت در سال 2020 برجسته شد و فضای جدیدی را برای مبادله ارزهای دیجیتال و زیرساخت‌های مربوطه معرفی کرد. DeFi شامل راه‌حل‌هایی برای عملکردهایی مانند وام‌های مبتنی بر رمزنگاری است.

یکی دیگر از زمینه‌های بالقوه برای افراد علاقه‌مند به فناوری، توکن‌های NFT است که در سال 2021 رواج بسیار زیادی پیدا کرد و راهی جدید برای تایید اعتبار و ردیابی موارد خاص، بی‌نظیر و باارزش ارائه می‌دهد. 


تریدرها


معاملات ارزهای دیجیتال از برخی جهات شبیه معاملات سهام است. صنعت رمزنگاری دارای هزاران ارز دیجیتال است که هریک از آن‌ها دارای قیمت هستند. تجارت رمزنگاری شامل خرید و فروش دارایی‌ها جهت کسب سود است.  تریدرها آنچنان به این فکر نمی‌کنند که یک ارز دیجیتال چه کاری انجام می دهد و چگونه کار می کند، آن‌ها علاقه‌مند به خرید و فروش آن‌ها هستند تا با آن به سود دست پیدا کنند.

تریدرها ممکن است به جدیدترین اخبار علاقه‌مند شوند و بر اساس تبلیغات به دنبال خرید و فروش باشند. آن‌ها اغلب از الگوها و نمودارهای قیمت و شاخص‌ها استفاده می‌کنند که اصطلاحاً به آن تحلیل تکنیکال می‌گویند. 

ترید همچنین می‌تواند با شاخه توسعه‌دهنده نیز همپوشانی داشته باشد، زیرا ممکن است تریدرها بخواهند ربات‌های تجاری، اندیکاتورهای شخصی و سایر ابزارهای مفید معامله بسازند.مقررات


چگونه رمزنگاری با قوانین و مقررات موجود کشورها متناسب می‌شود؟ آیا کشورها باید قوانین و دستورالعمل‌های جدیدی را برای رمزنگاری و بلاکچین تنظیم کنند؟ در حالی‌که صنعت رمزنگاری دارای حال توسعه مداوم است، مقررات نیز باید همگام با آن رشد کند.

کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده آمریکا (SEC) در سال 2020 اقدامی علیه ریپل انجام داد. از آن زمان تاکنون ریپل درگیر این ماجرا شده است. چندین مورد اقدامات نظارتی از این قبیل در رمزنگاری و بلاکچین وجود دارد. 

افراد علاقه‌مند به رمزنگاری یا بلاکچین در زمینه جریانات قانونی یا نظارتی ممکن است با تیم‌های حقوقی، گروه‌های سیاسی و اتاق‌های فکر همکاری کنند. 


شرکت‌های تجاری


رهبران شرکت‌ها به بهبود فضای رمزارزها با ایجاد یک پروژه یا تجارت جدید کمک می‌کنند که باعث حل یک مشکل یا نیاز می‌شود. طی سال‌های اخیر مبتکران، پروژه‌های بی‌شماری را در این فضا تولید کرده‌اند و به رشد صنعت کمک کرده‌اند.

ایجاد یک شرکت پس از شناسایی یک مشکل در فضای رمزنگاری یا بلاکچین بوقوع می‌پیوندد، سپس استخدام و هدایت تیمی متمرکز بر ارائه راهکار خاص جهت حل این مشکل شکل می‌گیرد.تولیدکنندگان محتوا


رسانه‌های اجتماعی دریچه‌ای را برای فعالین این صنعت جهت به اشتراک گذاشتن افکار و تخصص خود با دیگران باز کرده‌اند. تقریبا همه می‌توانند از طریق یوتیوب، توییتر و سایر روش‌ها اطلاعات زیادی در مورد فضای ارز دیجیتال بیاموزند و با تولید محتوا، به این تخصص بیفزایند.

تولید محتوا می‌تواند شامل نوشتن در مورد رمزنگاری و بلاکچین در یک وبلاگ شخصی یا برای یک رسانه بزرگ مانند یوتیوب باشد. تولید محتوا می‌تواند با تمام شاخه‌های دیگر ذکر شده در این مقاله همپوشانی داشته باشد. توسعه‌دهندگان، تریدرها و متخصصان نظارتی همه می‌توانند محتوای خود را تولید کنند.

منبع cryptonews.net 

 


اشتراک گذاری


وارد شوید
برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

{{ getError('email') }}
{{ getError('password') }}