فروش NFT فستیوال Taobao توسط سایت چینی Alibaba


تیم پروتکل NEAR در حال همکاری با شرکت گیمینگ Web3Games و هنرمند چینی، هشان هوانگ، است تا در طول جشنواره Taobao Maker امسال، توکن‌های NFT خود را به فروش برسانند. لازم به ذکر است که سایت چینی علی‌بابا اسپانسر این جشنواره است. 

علی‌بابا جشنواره Taobao را در سال 2016 راه‌اندازی کرد تا هنرمندان و کارآفرینان جوان چینی را برای تبلیغ هنر خود در نمایشگاه تشویق نماید. نمایشگاه امسال از 17 تا 25 جولای در نمایشگاه و مرکز همایش‌های ملی شانگهای برگزار می‌شود.

به نظر می‌رسد، NFTها از سرکوب اخیر ارزهای دیجیتال در چین جان سالم به در برده‌اند. در حالی‌که این کشورمشغول مقابله با استخراج ارز دیجیتال بود، در ماه آوریل یک گالری بزرگ در پکن، میزبان نمایشگاه هنری ارزهای دیجیتال بود.

به گفته NEAR، امسال اولین بار است که NFT وارد جشنواره Taobao Maker می‌شود. خریداران می‌توانند سفارش خود را جشنواره ثبت نموده و با یوان چین پرداخت نمایند. 

کمپانی اعلام کرده است که خریداران جهت دریافت NFT خود باید در کیف پول NEAR ثبت‌نام نمایند. 

این اولین‌ بار نیست که یک نهاد مرتبط با علی‌بابا، درگیر NFT می‌شود. غول پرداخت چینی یعنی Alipay که یکی از شرکت‌های وابسته به ‌علی‌بابا است، دو قطعه هنری دیجیتال مبتنی بر NFT را در ماه می راه‌اندازی کرد. خریداران این NFT‌ها پس از خرید، آن‌ها را در برنامه Alipay مشاهده می‌کردند. 16 هزار نسخه در عرض چند ساعت به فروش رسید. اندکی پس از فروش، Alipay تصریح کرد که NFTها ارزهای دیجیتال نیستند و نمی‌توان با قیمت‌های بسیار بالاتر معامله شوند.

منبع CoinDesk.com

اشتراک گذاری


وارد شوید
برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

{{ getError('email') }}
{{ getError('password') }}