تتر (USDT)


تتر (USDT)


تتر یک ارز دیجیتال مبتنی بر بلاکچین است که رمز ارزهای در گردش آن با مقدار معادل ارزهای سنتی فیات مانند دلار، یورو یا ین ژاپنی که در یک حساب بانکی تعیین شده نگهداری می‌شوند، پشتیبانی می‌شود. تتر (USDT) یک ارز دیجیتال با ارزش دلار ایالات متحده است. ایده این بود که یک ارز دیجیتال پایدار ایجاد شود که مانند دلارهای دیجیتال قابل استفاده باشد.

کوین‌هایی که به این هدف بعنوان دلار پایدار هستند، "استیبل کوین" نامیده می‌شوند. تتر محبوب­‌ترین استیبل کوین است و حتی در بسیاری از صرافی‌های محبوب به عنوان جایگزین دلار عمل می‌کند! تتر، تحت نماد USDT معامله می‌شود.

بنابراین تتر متعلق به نسل جدیدی از ارزهای دیجیتال به نام استیبل کوین است که هدف آن برخلاف نوسانات گسترده مشاهده شده در قیمت سایر ارزهای ارز دیجیتال محبوب مانند بیت کوین و اتریوم، ثابت نگه داشتن قیمت است. این امر باعث می‌شود که به جای اینکه به عنوان واسطه‌ای برای سرمایه گذاری‌های سوداگرایانه مورد استفاده قرار گیرد، از آن برای مبادله و یک روش ثابت نگه داشتن قیمت استفاده شود.

تتر به طور خاص برای ایجاد پل لازم بین ارزهای فیات و ارز دیجیتال و ارائه ثبات، شفافیت و حداقل هزینه معاملات در اختیار کاربران قرار گرفت و از نظر ارزش، نسبت 1 به 1 با دلار آمریکا را حفظ می‌کند.

تتر در ژوئیه سال 2014 راه اندازی شد و در ماه نوامبر توسط تتر Ltd.، شرکتی که وظیفه حفظ مقدار ذخیره ارزی فیات را بر عهده دارد، مجددا با عنوان تتر واگذار شد و معاملات آن در فوریه 2015 آغاز شد.


انواع تتر USDT-Omni-1 تتری مبتنی بر شبکه BTC است.  پروتکل آن، پروتکل لایه Omni است. از آنجا که این نسخه اصلی تتر از شبکه بلاکچین بیت کوین استفاده می‌کند، ثبات و امنیت ذاتی آن را به ارث می‌برد، اما از معایب این نوع، گران‌تر بودن قیمت آن نسبت به سایر موارد نیز می‌باشد.

USDT-ERC20-2 تتر مبتنی بر شبکه اتریوم است. پروتکل USDT-ERC20 پروتکل ERC20 است.
USDT-TRON (TRC20)-3  تتر مبتنی بر شبکه ترون است و از پروتکل TRC20 استفاده می‌کند.
 USDT-EOS USDT-4  تتر مبتنی بر شبکه ایاس است و از پروتکل EOS استفاده می‌کند.

از آنجا که تتر با استفاده از پروتکل­های حمل و نقل مختلف در دسترس است، هنگامی که کاربران تتر را به آدرس‌های دیگر ارسال می‌کنند، برای تأیید انتخاب پروتکل صحیح حمل و نقل، باید آدرس مقصد را با دقت بررسی کنند.


شناختن جوانب مثبت و منفی تتر (USDT)


تتر پول نقد را به ارزهای دیجیتال تبدیل می‌کند، و آن را متصل با ارزش ارزهای ملی مانند دلار آمریکا، یورو و ین می‌کند. همانند سایر کریپتوها از بلاکچین استفاده می‌کند. بر خلاف سایر رمزارزها،  توسط USD پشتیبانی می‌شود؛ یعنی هر تتری قرار است توسط دلارهای ذخیره شده با نسبت 1: 1 پشتیبانی شود که در حالت ایده آل، این بدان معناست که تتر در تمام صرافی‌ها بعنوان 1 دلار معامله می‌شود و می‌تواند به جای یک دلار استفاده شود. با این حال، در عمل، گرایش به نوسان کمی دارد.

اولین استفاده از تتر این است که باعث ایجاد ثبات در فضای ارز دیجیتال پرنوسان می‌شود و نقدینگی را برای صرافی‌هایی که نمی‌توانند به دلار، یا با بانک‌ها معامله کنند، ارائه می‌دهد.

با استفاده از USDT، از نظر تئوری حتی وقتی در صرافی­ هستید که نمی‌توانید با فیات معامله کنید، می‌توانید با ارزی کار کنید که دارای ارزش پایداری مانند USD است. بسیاری از صرافی‌ها USDT را به عنوان یک جفت معاملاتی نیز ارائه می‌دهند، بنابراین به شما امکان می‌دهند کوین‌هایی را با ارزی که معادل  USD است خریداری کنید که به ویژه هنگامی که قیمت بیت کوین بی‌ثبات است، بسیار مفید است.

با این وجود برخی مشکلات و نگرانی‌هایی نیز در مورد تتر وجود دارد که هر کاربر حداقل باید از آن آگاه باشد؛ مانند اینکه استفاده فیات برای USDT ممکن است گاهی کارساز نباشد. اقتصاد ارز دیجیتال اکنون به یک جایگزین، مثل دلار متمرکز متصل می‌شود. نگرانی مبنی بر این وجود دارد که تتر همواره مطابق ادعا از نسبت 1: 1 پشتیبانی نکند؛ به عبارت دیگر، نگرانی‌هایی در مورد ماهیت متمرکز تتر وجود دارد و برخی نگرانی‌ها حاکی از این واقعیت وجود دارد که مردم راهی برای تأیید کامل سیستمی که تتر سعی کرده است از طریق اسناد و مدارک، بلاکچین عمومی و ممیزی‌های عمومی خود نشان دهد، ندارند .اما در پایان، ماهیت متمرکز آنها باعث بروز مشکل در آنها نمی‌شود. به سادگی آنها را در رده ریپل و XRP و سپس بیت کوین قرار می‌دهند .

با این وجود، بهتر است نگرانی‌ها را کنار بگذارید و نکته اصلی را مورد تأکید قرار دهیم: تتر به دلیل ارزش ثابت، با قابلیت استفاده در معامله برای بسیاری از ارزهای دیجیتال در بسیاری از صرافی‌های اصلی دنیا و همچنین با قابلیت ارائه نقدینگی در صرافی‌ها، در عمل بسیار مفید است. تتر تاکنون خیلی خوب کار کرده است و از اوایل سال 2018 به عنوان یکی از 20 کوین برتر در بازار شناخته شده است.

چگونه تتر (USDT) را خریداری کنیم؟

خرید تتر (USDT) می‌تواند روشی مشابه سایر ارزهای ارز دیجیتال داشته باشد. این یک فرایند ساده است که می‌تواند به سرعت انجام شود. اولین کاری که باید انجام شود ایجاد کیف پول دیجیتالی است که از USDT پشتیبانی می‌کند.


بهترین صرافی­های تتر(USDT)


شما می‌توانید USDT را در هر کیف پول یا صرافی که آن را ارائه می‌دهد، از جمله بایننس، OKEx ، Bittrex، Kraken،  Poloniex و ZB.com نگه دارید.

بدلیل مزایای بر شمرده در مورد ارز دیجیتال تتر، مجموعه ایران کوین ماین از ارز تتر( Trc20) جهت محاسبه نحوه پرداخت سود خود استفاده می‌کند. همچنین برای خرید و فروش ارز تتر، صرافی این مجموعه با ارائه بهترین نرخ در ایران، در خدمت کاربران گرامی می‌باشد.

جهت ارتباط با صرافی این سایت می‌توانید به کانال تلگرامی مربوطه با آدرس درج شده در ادامه مراجعه کنید:

@Bitexroom

اشتراک گذاری


وارد شوید
برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

{{ getError('email') }}
{{ getError('password') }}