بیت کوین اس وی چیست؟


بیت کوین اس وی یکی از برترین ارزهای رمزپایه با ارزش بازار و فورک شده از یک فورک دیگر بلاکچین بیت کوین است که در سال 2009 راه اندازی شد.

با رشد محبوبیت بیت کوین و جامعه پیرامون آن، بحث‌ها و سرانجام اختلاف نظرها در مورد چگونگی تحقق بهتر چشم انداز آن به وجود آمد. در آگوست 2017، بیت کوین تحت یک هارد فورک قرار گرفت که باعث ایجاد آنچه امروز به عنوان بیت کوین کش شناخته می‌شود، شد. در نوامبر 2018، بیت کوین کش دوباره فورک شد تا بیت کوین اس وی ایجاد گردد که با عنوان "دیدگاه ساتوشی ناکاماتو" شناخته می‌شد.


آغاز


همانند بیت کوین کش، ایجاد بیت کوین اس وی تا حد زیادی با بحث در مورد مقیاس گذاری بلاکچین بیت کوین مرتبط بود. پس از فورک شدن بیت کوین کش از بلاکچین بیت کوین، تغییراتی برای افزایش اندازه بلوک - و در نتیجه تعداد معاملات قابل ثبت و تأیید در یک بلوک - از 1 مگابایت به 32 مگابایت، روی آن اعمال شد.

تیم nChain به سرپرستی دانیل کانلی و استیو شادرز و همچنین دانشمند برتر - کریگ اس رایت- تصمیم گرفتند محدودیت اندازه بلوک را حتی به 128 مگابایت افزایش دهند. این هدف برای کمک به حفظ و پشتیبانی از دیدگاه اصلی ساتوشی ناکاماتو بود که به موجب آن بیت کوین می‌تواند یک سیستم نقدی الکترونیکی همتا به همتا، با تسهیل بازده بیشتر معاملات و پایین نگه داشتن کارمزد معاملات، باشد.

نام بیت کوین اس وی (دیدگاه ساتوشی ناکاماتو) به هدف طرفداران آن اشاره دارد که تسهیل پول جهانی با استفاده از مدل مشخص شده در وایت پیپر بیت کوین است. برای انجام این کار، جامعه BSV، به رهبری رایت، اندازه بلوک را به 2 گیگابایت افزایش داد.

 علیرغم تمرکز بر پول نقد الکترونیکی "همتا به همتا"، نشانه‌هایی وجود دارد که بیت کوین اس وی برای انواع موارد استفاده فراتر از پول نیز استفاده می‌شود.


تفاوت بین بیت کوین، بیت کوین کش و بیت کوین اس وی


اندازه بیت کوین کش 8 مگابایت است که نشان می‌دهد حدود هشت برابر بیشتر از BTC است. بنابراین، بیت کوین کش می‌تواند معاملات بیشتری را انجام دهد و پرداخت‌ها می‌توانند سریعتر پردازش شوند، که این خود باعث کمتر شدن زمان انتظار می‌شود.

بیت کوین کش قصد دارد به عنوان یک سیستم پرداخت استفاده شود که جامعه آن بر تشویق کاربر و بازرگانان برای پذیرش BCH به عنوان ارز جایگزین تمرکز دارد.

اندازه بیت کوین اس وی 128 برابر بیشتر از شبکه BTC است. BSV ادعا می‌کند که می‌تواند هر سیستم پرداخت را با تجربه کاربری بهتر و سطح امنیتی امن‌تر، تغییر دهد.

بیت کوین اس وی قصد دارد به عنوان ابزاری برای دولت‌ها و مشاغل مورد استفاده قرار گیرد و تمرکز خود را بر روی نزدیک ماندن به نسخه اصلی بیت کوین می‌گذارد.

بیت کوین قصد دارد به عنوان طلا و ارز دیجیتال استفاده شود، با این هدف که به مردم امکان ذخیره و انتقال ایمن پول را بدهد.

 BSV نیز از ساتوشی استفاده می‌کند و همانند BTC دارای 21 میلیون بلوک است.


استخراج بیت کوین اس ویبیت کوین اس وی از الگوریتم استخراج ویژه SHA-256 همانند دو شبکه دیگر بیت کوین استفاده می‌کند، این بدان معناست که علی رغم تفاوت‌ها، الگوریتم استخراج در تمام بیت کوین‌ها یکسان است. از آنجا که الگوریتم استخراج در همه موارد یکسان است، نشان می‌دهد که روند استخراج تقریباً مشابه است.

اشتراک گذاری


وارد شوید
برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

{{ getError('email') }}
{{ getError('password') }}