بیت کوین در لفافه یاWBTC چیست؟

بیت کوین در لفافه یاWBTC  نوآوری جدیدی است که به طور موثر BTC را به بلاکچین اتریوم می‌آورد. این ابزار مالی منحصر به فرد، ضمن مرتبط بودن با بیت کوین، به تریدرها، موسسات وDapps ، پلی به شبکه اتریوم می‌دهد.

هر WBTC یک توکن ERC-20 است که بیت کوین (BTC) را با نسبت 1: 1 نشان می‌دهد. می‌توان هر بیت کوین را به WBTC با استفاده از شبکه‌های مختلفی که امروز در دسترس عموم است تبدیل کرد.


مزایای WBTC-نقدینگی

WBTC نقدینگی BTC را در انعطاف پذیری اکوسیستم اتریوم ادغام می‌کند.

-مقیاس پذیری

 مقیاس پذیری یکی دیگر از مزیت‌های مهم حاصل از WBTC است. از آنجا که توکن‌های WBTC به جای بیت کوین، در بلاکچین اتریوم وجود دارد، معاملات انجام شده با WBTC سریعتر و هزینه کمتری دارند. علاوه بر این، شما امکانات تراکنش و ذخیره سازی بیشتری دارید.

 -عملکردهای جدید

 بیت کوین در لفافه یا WBTC در مقایسه با BTC معمولی قابلیت بیشتری در اختیار کاربران قرار می‌دهد. به عنوان مثال،WBTC  می‌تواند از قراردادهای هوشمند قوی اتریوم استفاده کند. قراردادهای هوشمند پروتکل‌های از پیش برنامه ریزی شده‌ای هستند که خود به خود اجرا می‌شوند. آنها یک فناوری اصلی در بخش بلاکچین محسوب می‌شوند. همچنین می‌توان ادعا کرد که گسترش امور مالی غیرمتمرکز(DeFi) باعث تولد WBTC شد. برنامه‌های DeFi  به دنبال تبدیل خدمات مالی متمرکز سنتی به نسخه غیرمتمرکز هستند.


WBTC چه تفاوتی با بیت کوین معمولی دارد؟ WBTC  بخشی از محیط بلاکچین اتریوم است که امکان مبادله آن در صرافی‌های غیرمتمرکز (DEX) یا برای امورمالی غیرمتمرکز(DeFi) و همچنین جایی که استفاده از قراردادهای هوشمند در شبکه اترنت به طور مستقیم با بیت کوین امکان پذیر نیست، فراهم است.


آیا WBTC قابل استخراج است؟خیر. WBTC براساس توکن اتریوم ERC-20 است. ماینرهای اتریوم در حال تأیید تمام تراکنش‌های توکن ERC-20، از جمله WBTC هستند.

اشتراک گذاری


وارد شوید
برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

{{ getError('email') }}
{{ getError('password') }}