چگونه حرص و طمع نهنگ‌های ماتیک (MATIC) می‌تواند این آلت‌ کوین را به قیمت ۱ دلار برساند. همانطور که کوین‌مارکت‌کپ گزارش داده، قیمت ماتیک طی 24 ساعت گذشته سیر نزولی داشته و 2.5 درصد از ارزش خود را از دست داده است. در واقع، این ارز دیجیتال که در رتبه هفدهم برترین ارزهای دیجیتال قرار دارد، طی یک هفته بیش از 12 درصد و در یک ماه گذشته 23 درصد ریزش کرده است. این افت قیمت باعث نگرانی هولدرهای ماتیک در مورد آینده این ارز دیجیتال شده است.

با این حال، در میان این ابهام و نزولی بودن بازار، یک تحلیلگر به یک سیگنال صعودی که در نمودار روزانه‌ی این کوین ظاهر شده است، جلب توجه کرد.

AliMartinez، که به خاطر تحلیل‌های دقیقش در بازار ارزهای دیجیتال شناخته شده است، با استفاده از اندیکاتور TD Sequential، یک سیگنال خرید برای ماتیک (MATIC) شناسایی کرده است. او اضافه کرد که اگر قیمت ماتیک از ۰.۸۷ دلار پایین‌تر نرود، احتمالاً شاهد جهش مجدد آن به محدوده ۰.۹۵ تا ۱ دلاری باشیم. در زمان نگارش این متن، ماتیک درست حول و حوش ۰.۸۷ دلار معامله می‌شد.

جالب اینجاست که سرمایه‌گذاران نهنگ اقدام به خرید در کف قیمتی کرده‌اند. طبق تحلیل AMBCrypto بر اساس داده‌های Santiment، در حالی که قیمت MATIC در حال کاهش بود، والت‌هایی که بین ۱۰۰ هزار تا ۱ میلیون کوین MATIC نگهداری می‌کردند، به طور پیوسته به خرید این ارز دیجیتال اقدام می‌کردند.

همانطور که می‌دانیم، «خرید در کف» یک استراتژی سرمایه‌گذاری است که در آن فرد در زمان افت قیمت دارایی اقدام به خرید می‌کند. هدف این استراتژی کسب سود از افزایش احتمالی قیمت در آینده است. این روش معمولاً توسط معامله‌گرانی با دانش عمیق از بازار به کار گرفته می‌شود.

با این حال، بررسی اندیکاتور حجم تعادلی (OBV) نتایج صعودی را نشان نداد.

اندیکاتور OBV که نشانگر حجم معاملات و فشار خرید و فروش است، الگوی قله‌های نزولی و کف‌های نزولی را به نمایش گذاشته است، که با روند نزولی قیمت همخوانی دارد. زمانی که چنین الگویی مشاهده می‌شود، فرض بر این است که روند نزولی دست‌کم در کوتاه‌مدت ادامه پیدا خواهد کرد.

بازار مشتقات (Derivatives Market) نیز برای این آلت‌ کوین خبرهای منفی به همراه داشت. طبق تحلیل AMBCrypto از داده‌های Hyblock Capital، تعداد کل پوزیشن‌های لانگ نهنگ‌ها روی ماتیک (MATIC) پس از افت قیمت، به طور قابل توجهی کاهش یافت.

با این حال، احساس کلی در بازار همچنان بر طمع استوار است و این احتمال وجود دارد که در روزهای آینده شاهد افزایش فشار خرید باشیم.

منبع: ambcrypto

لینک خبر: آیا قیمت ماتیک به ۱ دلار می‌رسد؟