ویتالیک بوترین یکی از بنیان‌گذاران اتریوم، 600 اتر را به صرافی ایالات متحده Coinbase در میان مشکلات جاری بازار منتقل کرده است.

طبق داده‌ها، ویتالیک بوترین یکی از بنیان‌گذاران اتریوم، 1 میلیون دلار اتر را به صرافی ارز دیجیتال Coinbase منتقل کرد. بازارهای ارزهای دیجیتال پس از زیان‌های گسترده آخر هفته در رکورد باقی ماندند.

21 آگوست از کیف پول اتریوم به آدرس عمومی Vitalik.eth به مقدار 600 اتریوم انتقال داده شده است. طبق داده‌های Etherscan این آدرس همچنان دارای 3900 اتریوم به ارزش 6.5 میلون دلار است.

بر اساس تجزیه و تحلیل داده‌های بلاکچین از Lookonchain، آدرس Vitalik.eth به تعداد 251 هزار توکن RAI را در Maker بازپرداخت کرده است. همچنین 1000 اتریوم به ارزش 1.67 میلیون دلار را ساعت‌ها قبل از انتقال اتریوم به Coinbase، برداشت کرد.

تعدادی از جمع‌آوری‌کننده‌ها و نشریات بلاکچین، نظرات متفاوتی را درباره این انتقال به اشتراک گذاشتند. همچنین ساعاتی پس از این انتقال، گمانه‌زنی‌های زیادی در شبکه‌های اجتماعی منتشر شد.

بوترین این معامله را در حالی انجام داد که بازار ارزهای دیجیتال در این آخر هفته‌های شکننده به دنبال اصلاحاتی هستند. بیت کوین و اتریوم به ترتیب 11 و 8 درصد ضرر داشتند.

بوترین اعتراف کرده که در 5 سال گذشته بخش‌هایی از دارایی اتریوم خود را در مناسبت‌های جداگانه فروخته است. همچنین توکن‌های دریافتی خود را به صورت علنی در ایردراپ‌های سکه جایگزین ناخواسته رها کرده است.

منبع: cointelegraph.com