دیروز دادگاه ایالات متحده واقع در واشنگتن چانگ پنگ ژائو، مدیرعامل صرافی بایننس را به دادگاه احضار کرد. این اقدام تنها دو روز پس از شکایت کمیسیون بورس ایالات متحده از وی و صرافی بایننس به دلیل انجام فعالیت‌های مرتبط با اوراق بهادار ثبت نشده صورت گرفت. در احضاریه مدیرعامل بایننس برای حضور در دادگاه، نوشته شده که از شما شکایتی شده و باید به آن پاسخ دهید.

احضار مدیرعامل بایننس به دادگاه

اگرچه بسیاری از جزئیات این احضاریه در دسترس نیست، اما به نظر نمی‌رسد این نامه حاکی از محکومیت یا حادثه مهم دیگری برای ژائو باشد. همچنین پس از انتشار خبر این احضاریه، درخواست بازگرداندن اطلاعات از سوی بایننس و کمیسیون بورس آمریکا صورت نگرفت.

بر اساس اطلاعات به دست آمده، مدیرعامل بایننس نیازی به حضور در دادگاه ندارد. با این حال قانوناً موظف است به احضاریه مذکور پاسخ دهد. طبق این پرونده، بایننس و چانگ پنگ ژائو 21 روز فرصت دارند تا به این احضاریه پاسخ دهند. در صورت عدم پاسخ در این مهلت، دادگاه نسبت به شکایت رای می‌دهد و حکم خود را صادر می‌کند.

لازم به ذکر است که شکایت بایننس در تاریخ 5 ژوئن علنی شد و شاهد 13 اتهام جدی علیه این صرافی بودیم که بیشتر آنها مربوط به نقض قوانین اوراق بهادار در رابطه با محصولات و خدمات داخلی این پلتفرم بود. علاوه بر این، اتهاماتی علیه برنامه سهام و همچنین عدم ثبت بازوهای اصلی بورس مانند بایننس آمریکا در این کشور مطرح شده است.

بایننس تمام اتهامات مطرح شده از سوی کمیسیون بورس را رد کرده است. صرافی بایننس در بیانیه‌ای در رابطه با اقدامات اخیر این موسسه مالی توضیح داد که این پلتفرم به دلیل مدل تجاری آن که قابل مقایسه با سایر پلتفرم‌ها نیست، با همه متفاوت است و اتفاقات مشابه سقوط از FTX قرار نیست برای او اتفاق بیفتد.

همچنین در ادامه این بیانیه، بایننس اتهامات مربوط به دستکاری و استفاده از سرمایه مشتریان و وثیقه‌های استقراضی خود را رد کرد. این پلتفرم همچنین ادعا می‌کند که برخلاف ادعای کمیسیون بورس، هیچ کمک مالی عمده‌ای به نامزدهای سیاسی در ایالات متحده انجام نداده و از هیچ نهاد یا سازمان سرگرمی و رسانه‌ای حمایت نکرده است.

منبع: cointelegraph