دیوید تسه استاد دانشگاه استنفورد، پیشگام ارائه راهی برای استفاده از بیت کوین برای افزایش امنیت پروتکل‌های بلاکچین اثبات سهام شده است.

با تلاش‌های دیوید تسه مکانیسم اجماع اثبات کار شبکه بیت کوین به ابزاری مفید برای ایمن سازی انواع پروتکل‌های بلاکچین قرارداد هوشمند اثبات سهام (PoS) تبدیل می‌شود.

پلتفرم Babylon

دیوید تسه و تیم تحقیقاتیش در حال استفاده از ارز بیت کوین برای ارائه امنیت بیشتر به شبکه‌های PoS هستند. تسه و همکارانش بلاکچین Babylon را با هدف تقویت امنیت شبکه و تشویق دارندگان بیت کوین به مشارکت در آن ساختند. این پلتفرم امکان سهام دادن بیت کوین را در زنجیره‌های اثبات سهام فراهم می‌کند.

تسه در مصاحبه خود با کوین تلگراف توضیح داد که چگونه Babylon از زبان اسکریپت نویسی بیت کوین برای اتصال مکانیزم اسلش مبتنی بر PoS استفاده می‌کند. در ادامه گفت: «ما از رمزنگاری پیشرفته برای تبدیل شرایط کاهش یک زنجیره PoS به تراکنش قابل مصرف در بلاکچین بیت کوین استفاده کرده‌ایم.»

تسه گفت که پروتکل Babylon بیت کوین را قادر می‌سازد تا زنجیره PoS را بدون تغییر زنجیره بلوک ایمن کند. همچنین به دارندگان بیت کوین اجازه می‌دهد تا برای مشارکت در امنیت شبکه‌های PoS با قرار دادن بیت کوین خود جوایزی کسب کنند.

تسه ادامه داد که: «این امر امنیت بلاکچین را به حداکثر می‌رساند.» و طبق گزارشات کوین تلگراف هک‌ها و اکسپلویت‌های زنجیره‌‌ای بسیار زیاد بوده که منجر به سرقت بیش از 2 میلیارد دلار ارز دیجیتال در سال گذشته شده است.

بیت کوین به عنوان بزرگ‌ترین ارز دیجیتال از نظر ارزش بازار بی رقیب بوده و به کار خود ادامه می‌دهد.

از طرفی اکوسیستم بیت کوین Ordinals رشد مجددی داشته است. این پلتفرم به کاربران امکان ثبت توکن‌های غیرقابل تعویض را رو ساتوشی‌های فردی می‌دهد.

تسه بیان کرد: «هدف ما افزایش امنیت بیت کوین به شیوه‌ای مشابه با تلاش‌های مقیاس‌پذیری اتریوم است. همچنین به طور موثر امنیت قوی بیت کوین را با بقیه جهان به اشتراک بگذاریم.»

منبع: cointelegraph.com