کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) و بایننس ایالات متحده به توافق اولیه رسیدند. طبق توافق بین SEC و بایننس آمریکا، این صرافی باید اقدامات لازم را انجام دهد تا اطمینان حاصل شود که هیچ یک از مقامات شعبه بین‌المللی بایننس به کلیدهای خصوصی کیف پول‌های مختلف شعبه آمریکایی بایننس، کیف پول‌های سخت‌افزاری این صرافی و همچنین ابزارهای خدمات وب آمازون (AWS) آن دسترسی نداشته باشند. لازم به ذکر است برای اجرای پیشنهاد مذکور، قاضی فدرال نیز باید آن را امضا کند. علاوه بر این، انتظار می‌رود بایننس آمریکا در هفته‌های آینده اطلاعات دقیقی درباره هزینه‌های شرکت خود از جمله کارمزدهای تخمینی منتشر کند.

دلیل توافق SEC و بایننس ایالات متحده

این توافق در پاسخ به پیشنهاد SEC برای مسدود کردن تمام دارایی‌های بایننس حاصل شد. به گفته کمیسیون بورس و اوراق بهادار، این آژانس نگران است که اگر دستور منع موقت (TRO) صادر نشود، وجوه ایالات متحده بایننس از آن کشور خارج شود یا سوابق آن از بین برود. وکلای آمریکایی بایننس با این درخواست SEC مخالفت کردند و اعلام کردند که با مسدود کردن دارایی‌های صرافی، تمام فعالیت‌های آن دچار مشکل می‌شود.

امی برمن جکسون، قاضی رسیدگی کننده به پرونده، به هر دو طرف گفت که بهترین کار این است که خودشان به توافق برسند. به گفته وی، قرار منع موقت مستلزم تاخیر دو هفته‌ای و تشکیل جلسه رسمی برای بررسی دقیق موضوع است. جکسون خاطر نشان کرد که با توجه به اینکه هر دو طرف 4000 صفحه اسناد را ثبت کرده‌اند، دو هفته زمان برای رسیدگی کافی نخواهد بود.

لازم به ذکر است که بایننس آمریکا طبق توافق مذکور باید کیف پول‌های جدیدی ایجاد کند که کارکنان شعبه بین‌المللی خود به آن دسترسی نداشته باشند. علاوه بر این، پلتفرم باید اطلاعات بیشتری را به SEC ارائه دهد و با طرح “اکتشاف تسریع شده” موافقت کند.

منبع: coindesk