صرافی کریپتو Bitstamp خدمات سهامداری کاربران ایالات متحده را در 25 سپتامبر پایان می‌دهد. این تصمیم چند هفته پس از توقف 7 آلت کوین در این کشور اتخاذ شد.

صرافی رمزارز Bitstamp خدمات سهامداری را برای مشتریان ایالات متحده پایان خواهد داد. این صرافی طی پیامی به کوین تلگراف بیان کرد که تا 25 آگوست به سهام اتر پایان می‌دهد.

مشتریان تا 25 سپتامبر به سهام‌گذاری خود ادامه خواهند داد و پس از آن تمام دارایی‌ها بدون سهام خواهند بود. بابی زاگوتا مدیر اجرایی ایالات متحده و مدیر ارشد تجاری صرافی Bitstamp گفت: «سود سهام همراه با اصل به موجودی حساب کاربران اضافه خواهد شد. همچنین هشدار داد که شاید چند روز طول بکشد تا موجودی حساب کاربران درست شود.»

صرافی Bitstamp از سود سهام 15 درصد را دریافت می‌کند. نرخ سود ماهانه برای سهام‌گذاری ETH در این صرافی 4.5 درصد است.

پایان خدمات در ایالات متحده

با این اقدام ایالات متحده نیز به لیست کشورهایی می‌پیوندد که در آن خدمات سهامداری Bitstamp در دسترس نیست. از جمله این کشورها کانادا، ژاپن، سنگاپور و بریتانیا است.

این تصمیم به نظر می‌رسد مربوط به تحولات حقوقی اخیر در ایالات متحده باشد. در اوایل آگوست صرافی Bitstamp فاش کرد که حداقل 7 آلت کوین دیگر در این کشور ارائه نخواهد شد. این 7 آلت کوین شامل Solana, Sandbox, Chiliz, Axei Infinity, Near, Polygon, Decentraland می‌باشد.

این شرکت دلیل تعلیق معاملات را مشخص نکرده است. اما با این حال کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) در ماه ژوئن هر 7 توکن را اوراق بهادار ثبت نشده تلقی کرد. این بخشی از شکایات SEC علیه صرافی‌های Coinbase و Binance بود.

اتر ارز دیجیتال بومی بلاکچین اتریوم و دومین ارز بزرگ از نظر ارزش بازار پس از بیت کوین است. کمیسیون معاملات آتی کالا بارها اتر را یک کالا نامیده؛ درحالی که گری جنسل رئیس SEC در ماه آوریل در جلسه استماع بیت کوین را یک کالا نامید، اما مشخص نشد که آیا ETH باید یک کالا تلقی شود یا خیر.

منبع: cointelegraph.com