کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) در 5 ژوئن علیه بایننس و مدیر عاملش Changpeng Zhao (CZ)در دادگاه ناحیه کلمبیا شکایت کرد.

رگولاتور ایالات متحده 13 اتهام را علیه صرافی بایننس اعمال کرد. از جمله این اتهامات پیشنهادات ثبت نشده و فروش توکن‌‌های BNB و BUSD است. همچنین SEC ادعا کرد که Binance و BAM Trading نتوانستند Binance.US را به عنوان یک آژانس مبادله کارگزار و تسویه حساب ثبت کنند. CZ به عنوان یک فرد کنترل کننده مورد شکایت قرار گرفت.

در ادامه بیان شده که: «مدافعین BAM Trading و BAM Management از سهام خرده فروشی و سرمایه‌گذاران نهادی در مورد نظارت و کنترل‌ بر معاملات دستکاری در پلتفرم Binance.US کلاهبرداری کردند؛ که در واقع عملا وجود نداشتند.»

در میان این اتهامات ادعاهایی وجود دارد مبنی بر اینکه بایننس نتوانسته سرمایه‌گذاران آمریکایی را از استفاده از Binance.com محدود کند. همچنین Binance.US از طریق شرکت بازرگانی بازارساز Sigma Chain که متعلق به CZ است درگیر تجارت شستشو بوده است.

همچنین شایعه‌ای وجود دارد مبنی بر اینکه وجوه Binance و Binance.US در یک حساب تحت کنترل Merit Peak Limited که متعلق به CZاست، قرار گرفته‌اند. این اتهامات بازتاب شکایاتی است که توسط کمیسیون معاملات آتی کالا در 27 مارس ارائه شده است. اما CZ در یک پست وبلاگ مفصل این اتهامات را رد کرد.

گری جنسلر مدیر SEC در بیانیه‌ای گفت: «CZ و بایننس، سرمایه‌گذاران را در مورد کنترل‌های ریسک و حجم معاملات فاسد، گمراه کردند. در عین حال افرادی که پلتفرم را اداره می‌‌کردند، عوامل این معاملات را پنهان کردند.»

SEC خواستار منع دائمی Binance و CZ از فعالیت‌های بیشتر، همچنین حذف سودهای غیرقانونی با بهره و جریمه‌های مالی است.

Binance و Binance.US به طور جداگانه به این شکایات پاسخ دادند.

Binance.US گفت: «هرگونه ادعایی مبنی بر اینکه دارایی‌های کاربر در پلتفرم Binance.US تا به حال در معرض خطر بوده اشتباه است. به نظر می‌رسد اقدامات SEC برای عجله دادن به مطالبه در زمینه قضایی باشد. همچنین به نظر می‌رسد اولویت SEC سرمایه‌گذاران باشند.»

منبع: cointelegraph.com