این اقدام صرافی بایننس در پی خرید صرافی بیت کوین ساکورا در نوامبر 2022 صورت گرفت.

صرافی ارز دیجیتال بایننس پس از 5 سال دوری از بازار ژاپن یک شرکت تابعه جدید و کاملا تحت نظارت را در این کشور تاسیس کرد. این اقدام به دنبال خرید صرافی بیت کوین ساکورا صورت گرفت.

طبق این معامله صرافی ساکورا خدمات فعلی خود را تا 31 می متوقف و در هفته آینده به عنوان Binance Japan بازگشایی می‌شود. این انتقال پس از 1 آگوست در دسترس خواهد بود. همینطور شامل یک فرایند تایید هویت جدید (KYC) برای مطابقت با الزامات محلی است.

بایننس بیان کرده که هر گونه وجوه باقیمانده در صرافی ساکورا به طور خودکار به ین ژاپن تبدیل و از ماه ژوئن به حساب‌های بانکی کاربران منتقل می‌شود.

بایننس حرکاتی مشابه را سال 2021 در سنگاپور، سال 2022 در مالزی و اخیرا در تایلند انجام داده است. در ژاپن پس از ناکامی برای دریافت مجوز از تنظیم کننده‌های محلی فعالیت خود را در سال 2018 تعطیل کرد.

طبق اطلاعیه‌ای که این صرافی در وب سایت خود بیان کرده خدمات مشتقه را در ژاپن ارائه نخواهد کرد. نسخه جهانی بایننس حساب‌های مشتق جدید را از کاربران داخل کشور نمی‌پذیرد.

به گفته این صرافی سفارش‌های معلق لغو خواهند شد. همچنین موقعیت‌های موجود باید تا قبل از 23 ژوئن بسته شوند.

این صرافی نوشت: «در آینده قصد غنی سازی خدمات خود در ژاپن را داریم. همچنین با تنظیم کننده‌ها همکاری نزدیک خواهیم داشت تا احتمالا خدمات مشتقات را به شیوه‌ای کاملا منطبق ارائه کنیم.»

ژاپن یکی از اولین کشورهایی بود که مقررات ارزهای دیجیتال را معرفی کرد. قوانین محلی به بازیابی سریع وجوه FTX Japan که یکی از صرافی‌های ارز دیجیتال FTX که اکنون ورشکسته شده در ماه آوریل کمک کرد. مقررات ژاپن صرافی‌های رمزنگاری را ملزم به جدا کردن وجوه مشتری از سایر دارایی‌ها می‌کند.

منبع: cointelegraph.com