کانال هشدار کلاهبرداری مبتنی بر جامعه شیبا اینو، Shibarmy Scam Alerts، هشدارهایی را در مورد روش‌های رایج و جدیدی که توسط کلاهبرداران برای هدف قرار دادن کاربران ناآگاه استفاده می‌شود، صادر کرده است.
با توجه به لیست منتشرشده، در روش اول کاربران ممکن است از طریق فیشینگ با برنامه‌های غیرمتمرکز (DApps) مورد سوءاستفاده قرار بگیرند. در این روش، کلاهبرداران یک برنامه غیرمتمرکز جعلی را ایجاد می‌کنند که تقریباً مشابه پلتفرم‌های قانونی و رسمی مرتبط با شیبا اینو، بون شیبا سواپ، لیش و سایر دارایی‌های درون این اکوسیستم است.

یکی دیگر از روش‌ها، ایجاد یک حساب جعلی در رسانه‌های اجتماعی مانند X، تلگرام، دیسکورد و غیره، است. با این پروفایل‌های آنلاین جعلی، کلاهبرداران می‌توانند تظاهر کنند که یک مقام رسمی از طرف پروژه هستند. از طریق جعل هویت اعضای تیم، کلاهبرداران می‌توانند نسبت به تبلیغ و ارائه ایردراپ‌های جعلی نیز اقدام کنند.
چهارمین روش کلاهبرداری، تغییر نام توکن است. این روش شامل استفاده از نام‌هایی مشابه توکن‌های قانونی اکوسیستم است که می‌تواند کاربران ناآگاه را فریب دهد.
به همه این روش‌ها، چالش کانال‌های غیررسمی نیز اضافه می‌شود که کاربران باید از انجام تراکنش‌ها از طریق این کانال‌ها خودداری کنند.
اکوسیستم شیبا اینو به ویژه پس از راه‌اندازی شبکه لایه دوم شیباریوم، به بستر جذابی برای کلاهبرداران تبدیل شده است و توسعه‌دهندگان اصلی آن، همیشه در مورد سوءاستفاده‌های احتمالی و برنامه‌های تاییدنشده که ادعا می‌کنند با این پروتکل مرتبط هستند، هشدار داده‌اند.

منبع: thecryptobasic.com

لینک مطلب: هشدار تیم شیبا اینو درباره روش‌های کلاهبرداری