FavoriteLoadingافزودن به علاقه مندی ها

شبکه آزمایشی Holešky عرضه اولیه 1.6 میلیارد اتر را به اعتبارسنجی‌ها در خصوص راه‌اندازی این شبکه اختصاص داده است.

توسعه دهندگان اتریوم یک شبکه آزمایشی جدید را در 15 سپتامبر راه‌اندازی کردند. با توجه به اسناد انتظار می‌رود این شبکه برای Staking، زیرساخت و توسعه پروتکل استفاده شود.

به گفته تیم بیکو یکی از توسعه‌دهندگان اتریوم، شبکه آزمایشی Holešky (HETH) در روز راه‌اندازی، عرضه اولیه 1.6 میلیارد اتر را به اعتبارسنجی‌ها اختصاص داده تا شبکه را راه‌اندازی کنند. این مقدار 10 برابر اتر موجود در شبکه اصلی است.

در ادامه بیکو اظهار داشت که توسعه‌دهندگان با عرضه این مقدار راحت هستند. زیرا اعتبارسنج‌ها به طور منظم از این مقدار عرضه استفاده می‌کنند.

ارتقاء شبکه Goerli به Holešky

در گذشته از شبکه آزمایشی Goerli برای آزمایش پیشرفت‌های جدید، زیرساخت‌ها و پروتکل‌ها استفاده می‌شد. Goerli قدیمی‌ترین شبکه آزمایشی اتریوم بوده که در سال 2018 راه‌اندازی شد.

توسعه‌دهندگان اتریوم در ماه اکتبر شروع به شکایت از Goerli کردند که نمی‌تواند به اندازه کافی نیازهای آزمایشی را برطرف کند. با توجه به عرضه اولیه HETH انتظار می‌رود که این شبکه جدید به کاهش مشکلات کمک شایانی کند.

از زمانی که Sepolia در سال 2021 راه‌اندازی شد؛ تیم اتریوم از توسعه‌دهندگان برنامه‌ها خواست که از Goerli به Sepolia حرکت کنند.

Goerli در ژانویه 2024 منسوخ خواهد شد. پس از منسوخ شدن این شبکه برای مدت یک سال حفظ خواهد شد سپس بعد از این مدت طبق مستندات Goerli به طور کامل تعطیل خواهد شد.

طبق نقشه راه بلند پروازی که توسعه‌دهندگان اتریوم در نظر دارند می‌توان انتظار داشت که شبکه آزمایشی Holešky کاربردهای زیادی داشته باشد. توسعه ‌دهندگان قصد دارند از ویژگی‌هایی که هزینه‌ها را کاهش می‌دهد و همچنین ویژگی‌هایی مانند درختان Verkle، را در شبکه پیاده‌سازی کنند. هرکدام از این ویژگی‌ها قبل از پیاده‌سازی در شبکه اصلی باید در یک شبکه آزمایشی، آزمایش شوند.

منبع: cointelegraph.com