صندوق‌های بیت کوین شاهد حجم معاملات بیش از 10 میلیارد دلار بودند.

بیت کوین به بالاترین قیمت قبلی خود یعنی 69000 دلار رسید اما پس از آن 7 درصد سقوط کرد.

صندوق‌هایی مانند IBIT، FBTC، BITB و ARKB همگی رکوردهای شخصی خود را شکستند.

صندوق‌های بیت‌کوین (ETF) در فهرست ایالات متحده، فعال‌ترین روز خود را در روز سه‌شنبه تجربه کردند، زیرا تلاش بیت‌کوین به سمت بالاترین سطح تاریخ خود به شدت تغییر کرد. بر اساس داده‌های CoinGecko، ارز دیجیتال پیشرو پس از عبور از نقطه عطف 69000 دلار، در 24 ساعت گذشته شاهد سقوط 7 درصدی قیمت خود بود.

اریک بالچوناس، تحلیلگر ETF در بلومبرگ اشاره کرد، ده ETF اخیراً تأیید شده مجموعاً در طول فصل از مرز 10 میلیارد دلار گذشت و از رکورد هفته قبل فراتر رفت.

سرمایه‌هایی از جمله IBIT BlackRock، FBTC Fidelity، Bitwise’s BITB و ARKB که توسط Ark Invest و 21Shares مدیریت می‌شوند، همگی رکوردهای حجم خودشان را شکستند.

از سوی دیگر، GBTC Grayscale همچنان شاهد خروجی‌های قابل توجهی است که توسط Balchunas تسهیم شده است.

GBTC تقریباً 10 میلیارد دلار خروجی داشته است، اما این مقدار همانی است که در روز راه‌اندازی وجود داشت. به نظر جادویی می‌رسد، اما ویژگی‌های بازار گاوی و ساختار فیزیکی آن است که همچنان صندوق‌های سرمایه‌گذاری مشترک فعال را با دارایی‌های انبوه نگه می‌دارد (البته از زمانی که مشتریان رفته‌اند، اما چه کسی اهمیت می‌دهد، درآمد هنوز واقعی است).

جالب توجه است که بر اساس داده‌های نموداری، IBIT BlackRock به عنوان چهارمین معامله در میان تمام ETF‌ها ظاهر شد و حجم خیره‌کننده 3.8 میلیارد دلاری داشت. IBIT همچنین هفته گذشته به دارایی تحت مدیریت (AUM) 10.03 میلیارد دلاری رسید و از iShares Silver Trust (SLV) که بزرگترین اعتماد نقره‌ای جهان است، پیشی گرفت.

اعداد ETFهای جدید، به ویژه برای ETF استراتژی کوتاه مدت بیت کوین، چشمگیر هستند. بالچوناس با اشاره به سود کوتاه‌مدت استراتژی صندوق بیت کوین (BITI) به این موضوع اشاره کرد و نیز گفت: این صندوق‌، رکوردهای خود را بیشتر از پیش شکستند.

تحلیلگر بلومبرگ خاطرنشان کرد که افزایش BITI با توجه به اینکه “این یک ETF کوتاه‌مدت بیت کوین است، غافلگیر‌کننده نیست.”

در اوایل ماه فوریه، ETF‌های نقدی بیت کوین رکورد قبلی خود را که 4.69 میلیارد دلار بود، با افزایش یک و نیم برابری شکستند و شاهد معامله 7.69 میلیارد دلاری در 28 فوریه بودند. اگر چه این رکورد در روز سه شنبه شکسته شد.

منبع : COINEDITION

لینک خبر : حجم معاملات 10 میلیاردی درETF‌‌‌های بیت کوین