سقوط 10 درصدی بیت کوین پس از رسیدن به بالاترین قیمت؛ لیکوئیدی یک میلیارد دلاری در بازار ارزهای دیجیتال.

بیت کوین که روز سه‌شنبه به بالاترین قیمت خود در تاریخ رسیده بود، خیلی زود با ریزشی شدید مواجه شد و باعث لیکوئید شدن سرمایه معامله‌گرانی شد که بیش از حد از اهرم استفاده کرده بودند.

بیت‌ کوین روز سه‌شنبه به بالاترین قیمت خود در تاریخ یعنی ۶۹,۲۰۰ دلار رسید، اما در یک فروش وحشتناک به قیمت ۵۹,۷۰۰ دلار سقوط کرد.

این اصلاح باعث لیکوئید شدن آبشاری معاملات اهرمی به ارزش بیش از ۱ میلیارد دلار در سراسر دارایی‌های دیجیتال شد،

قیمت بیت‌ کوین روز سه‌شنبه با فروش سنگین در صرافی‌های ارز دیجیتال، بیش از ۱۰ درصد از بالاترین قیمت خود در تاریخ کاهش یافت و افزایش قیمت آن را که فراتر از ۶۹,۰۰۰ دلار بود متوقف کرد و در یک مقطع به زیر ۶۰,۰۰۰ دلار سقوط کرد.

بیت‌ کوین در اوایل روز به ۶۹,۲۰۰ دلار رسید، اما دفترچه سفارشات در صرافی بایننس نشان داد که سفارشات فروش بزرگی در سطوح قیمتی بالاتر وجود دارد، به طوری که بیش از ۳۰۰ بیت‌ کوین به ارزش حدود ۲۰ میلیون دلار برای فروش در ۶۹,۰۰۰ دلار و بیش از ۵۰۰ بیت‌ کوین برای فروش در ۷۰,۰۰۰ دلار ثبت شده بود.

سقوط ۱۰ درصدی بیت کوین

فشار فروش مانع قابل توجهی برای قیمت بیت‌ کوین ایجاد کرد و باعث کاهش قیمت این رمزارز شد. پس از اینکه شاخص بیت‌ کوین، کوین‌دسک (XBX) به طور خلاصه در ساعت ۱۵:۰۴ به بالاترین رکورد خود یعنی ۶۹,۲۰۸ دلار رسید، بیت‌ کوین طی یک دقیقه بیش از ۱,۰۰۰ دلار سقوط کرد. همانطور که داده‌های شاخص بیت‌ کوین کوین‌دسک نشان می‌دهد، این فروش با امواج متعدد افزایش یافت و ابتدا قیمت به زیر ۶۵,۰۰۰ دلار کاهش یافت و سپس به پایین‌ترین میزان خود یعنی ۵۹,۷۰۰ دلار رسید. در زمان نگارش این متن، بیت‌کوین دوباره به ۶۵۰۰۰ دلار بازگشته است.

تاثیر ریزش قیمت بیت کوین بر سایر ارزهای دیجیتال

این عقب‌نشینی باعث شد بیت‌ کوین طی ۲۴ ساعت گذشته ۷ درصد کاهش یابد و عملکرد ضعیف‌تری نسبت به شاخص CoinDesk 20 با ۳ درصد کاهش داشته باشد. عملکرد بهتر اتریوم و سولانا باعث شد تا CD20 عملکرد بهتری نسبت به بیت‌کوین داشته باشد. سایر آلت‌کوین‌های اصلی مانند کاردانو، دوج‌کوین و شیبا‌ اینو حدود ۱۰ تا ۱۲ درصد کاهش یافتند.

منبع خبر :www.coindesk.com

لینک مطلب : سقوط 10 درصدی بیت کوین پس از رسیدن به بالاترین قیمت!