بر اساس آمار Fidelity Digital Assets، تعداد کیف پول‌های بیت‌کوین با موجودی ۱۰۰۰‌دلار یا بیشتر، از ابتدای سال ۲۰۲۴ تا کنون ۲۰‌درصد افزایش یافته است.

در گزارشی که دوشنبه منتشر شد، Fidelity نشان داد که هلدینگ مداوم در این نوع آدرس‌های کوچک‌، منجر به رکورد 10.6‌میلیونی در 13 مارس شد.

علی‌رغم روند صعودی قیمت‌ها، این نشان‌دهنده افزایش مداوم تعداد آدرس‌های کوچک‌تر است که بیت کوین را خریداری و نگهداری می‌کنند.

در این گزارش آمده است: این ممکن است نشان‌دهنده توزیع رو به رشد بیت کوین و پذیرش آن در میان قشر متوسط جامعه باشد.

نمودار آدرس ها

با این حال، Fidelity هشدار داد که دقت این رقم ممکن است تحت تاثیر افزایش قیمت در طول دوره و آدرس یکپارچه‌سازی قرار گیرد.

از 25 آوریل، بیت کوین در شش ماه گذشته 89‌درصد افزایش یافته و آخرین بار حدود 64150‌دلار معامله شده است.

این گزارش همچنین میزان بیت کوین موجود در صرافی‌ها را نشان می‌دهد که از زمان اوج خود در سال 2020 در حال کاهش بوده است.

به دلیل شکست‌های مختلف مبادلات در سال 2022 و سایر شیوه‌های مبادله مشکل‌ساز، پس‌انداز شخصی بطور فزاینده‌ای در میان دارندگان بیت‌کوین در سراسر سال 2023 رونق گرفته است. این روند در سه ماهه اول سال 2024 ادامه یافته و موجودی مبادلات نزدیک به 2.3‌میلیون BTC کاهش یافت.

این نشان‌دهنده کاهش نزدیک به 30‌درصدی نسبت به بالاترین سطح تاریخ و کاهش 4.2‌درصدی نسبت به سه ماهه اول 2024 است. با این حال، کاهش موجودی مبادله لزوماً نشان‌دهنده افزایش متناظر خود‌نگهداری نیست.

فیدلیتی گفت که کاهش بیت کوین موجود در صرافی‌ها معیار قابل توجهی برای نظارت در سال 2024 خواهد بود و بر اهمیت روش‌های نگهداری جایگزین مانند خود‌نگهداری تاکید می‌کند.

در این گزارش همچنین تغییرات در شبکه هلدینگ که معمولا بیت کوین را برای بلندمدت نگه می‌دارند، مورد بحث قرار گرفت.

این اتفاق قبل از هاوینگ در مقایسه با دوره‌های گذشته غیرمعمول است و نشان می‌دهد که این سرمایه‌گذاران ممکن است بیت کوین را قبل از هاوینگ بیش از حد ارزش‌گذاری کرده باشند. خروجی فعلی حدود 124001 بیت کوین است.

منبع : CRYPTONEWS

لینک خبر: جهش ۲۰‌درصدی کیف پول بیت کوین