مدیر عامل Gala Games نقض امنیتی اخیر را که منجر به سرقت و فروش 23 میلیون دلاری توکن GALA توسط هکری شد را به “بهم ریختگی” کنترل‌های داخلی نسبت می‌دهد.

این نقض امنیتی باعث شد که قیمت توکن گالا بیست درصد کاهش یابد و به پایین ترین سطح 24 ساعته 0.038 دلار برسد. با این حال، طبق گفته CoinGecko، قیمت از آن زمان تا حدودی به 0.041 دلار بازگشته است.

در 20 می در ساعت 7:32 بعد از ظهر UTC، تحلیلگران بلاک چین متوجه شدند که 5 میلیارد توکن GALA به ارزش 200 میلیون دلار در آن زمان ساخته شده است. دارنده این کیف پول توکن‌ها را به صورت دسته‌ای فروخت.

این نقض باعث شد که قیمت GALA 20 درصد کاهش یابد و به پایین ترین سطح 24 ساعته 0.038 دلار برسد. با این حال، طبق گفته CoinGecko، قیمت از آن زمان تا حدودی به 0.041 دلار بازگشته است.

Schiermeyer  یکی از بنیانگذاران و مدیر عامل Gala Games در پستی در 20 می در X (توئیتر سابق) گفت: “ما اتفاقی داشتیم که منجر به فروش غیرمجاز 600 میلیون توکن GALA و سوختن موثر 4.4 میلیارد توکن شد.”

او ادامه داد: «ما کنترل‌های داخلی خود را بهم ریختیم. این نباید اتفاق می‌افتاد و ما اقداماتی را انجام می‌دهیم تا اطمینان حاصل کنیم که دیگر تکرار نمی‌شود.»

توکن  GALA به سرقت رفت

Schiermeyer فاش کرد که Gala سازش را شناسایی کرده و دسترسی غیرمجاز به قرارداد GALA را حذف کرده است.

او به کاربران اطمینان داد که قرارداد اتریوم “ایمن” است و “هرگز به خطر نیفتاده است.”

Schiermeyer خاطرنشان کرد که GALA معتقد است که فرد مسئول را شناسایی کرده است و با FBI، وزارت دادگستری ایالات متحده و مقامات بین المللی همکاری می‌کند.

گالا گیمز در پست دیگری اعلام کرد که “حادثه امنیتی مربوط به توکن GALA مهار شده و کیف پول آسیب دیده مسدود شده است.”

نه Gala Games و نه Schiermeyer هویت فرد مسئول نقض یا روش استفاده شده برای دسترسی به قرارداد GALA را فاش نکردند.

گالا گیمز به درخواست اظهار نظر در مورد این حادثه پاسخ نداد.

در یک تحول مرتبط در ماه اوت، Schiermeyer و یکی دیگر از بنیانگذاران Wright Thurston شکایت‌هایی علیه یکدیگر تنظیم کردند.

ترستون، Schiermeyer را متهم کرد که باعث شده است GALA “فروش و هدر دادن میلیون‌ها دلار دارایی‌های شرکت” را انجام دهد، در حالی که Schiermeyer ادعا کرد که ترستون، 130 میلیون دلار از توکن‌های GALA را به سرقت برده است.

منبع خبر: cryptointelligence

لینک مطلب: هک 23 میلیون دلاری توکن GALA