FavoriteLoadingافزودن به علاقه مندی ها

در حال حاضر خبری از برگشت قیمت بیت‌کوین در ده روز اول جولای در 13 ژانویه نیست. زیرا بیت‌کوین (BTC) و بازار گسترده‌تر آن به سمت پایین‌ترین سطح سالانه سقوط کرد. اقدامات تضعیف شده در بازار را می‌توان از عوامل مختلفی ردیابی کرد. از جمله رکورد بالای شاخص قیمت مصرف‌کننده امروز و دلار آمریکا که اخیراً به بالاترین سطح خود از اکتبر 2002 رسیده است.

داده‌های Cointelegraph Markets Pro و TradingView نشان می‌دهد که 13 جولای پنجمین روز متوالی کاهش قیمت BTC است که به دنبال کاهش شاخص‌های اصلی بازار سهام، به پایین‌ترین حد خود در روز به 18910 دلار رسید.

آیا آخرین افزایش بیت‌کوین نتیجه معاملات پولشویی بود؟

رشد بیت‌کوین در هفته گذشته موج جدیدی از خوش‌بینی را برای برخی از معامله‌گران به راه انداخته بود، اما احتمالاً این خوش‌بینی در کوتاه مدت محو خواهد شد. داده‌های Arcane Research نشان می‌دهد که بخش عمده‌ای از شتاب ناشی از حذف کارمزدهای معاملاتی برای جفت‌های خاص بیت‌کوین در صرافی ارزهای دیجیتال Binance است.

بر اساس تحقیقات Arcane، پس از حذف کارمزد، حجم معاملات در بورس افزایش یافت. به احتمال زیاد می‌توان آن را به « پاکسازی از معامله‌گرانی که به دنبال سوء استفاده از حذف کارمزد برای رسیدن به سطوح کارمزد بالاتر هستند» نسبت داد.

با این حال، هنگامی که به اکوسیستم مبادلات رمزنگاری بعنوان یک دید کلی نگاه می‌کنیم، فعالیت‌ها کماکان باقی می‌ماند که نشان دهنده کاهش علاقه به خرید ارزهای دیجیتال در حال حاضر است.

Arcane Research گفت، همه صرافی‌ها در هفته گذشته شاهد کاهش حجم معاملات بودند، به طوری که میانگین حجم معاملات هفت روزه نزدیک به پایین‌ترین حد در یک سال گذشته بود که نشان می‌دهد فعالیت معاملات در بازار در حال حاضر بسیار ضعیف است.

ترس شدید ادامه دارد

شواهد بیشتری عدم علاقه به خرید بیت‌کوین را نشان می‌دهد. می‌توان از شاخص ترس و طمع کریپتو این مورد را پیدا کرد. در حال حاضر یک “رشد طولانی 68 روزه” را در منطقه بسیار ترسناک تجربه می‌کند. همانطور که توسط Arcane Research اشاره شد، صعود به امتیاز 24 در 10 ژانویه تا حد زیادی تحت تأثیر تصمیم بایننس برای حذف کارمزدهای معاملاتی بود. در نتیجه “معیار را به اغراق در ترس از احساسات فعلی بازار سوق داد.”

افزایش نقدینگی بالای 25000 دلار

اطلاعات نهایی در مورد عوامل برگشت قیمت بیت‌کوین در محدوده معاملاتی فعلی توسط محققان Jarvis Labs ارائه شده است. طبق نمودار، نوارهای تاریک نقدینگی زیر 18000 دلار و بالاتر از 25000 دلار را نشان می‌دهد.

پس از اینکه معاملات جدید بیت‌کوین بدون کارمزد در صرافی بایننس فروکش کرد و حجم آن به حالت عادی بازگشت، شاخص ترس و طمع دوباره به منطقه ترس شدید سقوط کرد. خروجی‌های بورس شواهد بیشتری از وضعیت بازار ارائه می‌دهد. پس از انحلال Three Arrows Capital و مسدود شدن وجوه در پلتفرم‌هایی مانند سلسیوس، نرخی که کاربران BTC را از مبادلات خارج می‌کنند در 26 ژوئن به بالاترین سطح خود رسید.

آیا تنها این 3 دلیل برای برگشت قیمت بیت‌کوین کافی است؟

منبع: cointelegraph.com