FavoriteLoadingافزودن به علاقه مندی ها

شرکت OpenAI با امضای قراردادی ارزش این شرکت را به میزان ۸۰ میلیارد دلار یا بیشتر افزایش داد که نشان دهنده افزایش تقریباً سه برابری در کمتر از ۱۰ ماه است.

براساس گزارش نیویورک تایمز، این شرکت قصد دارد سهام فعلی خود را در یک مناقصه به رهبری تریو کپیتال به فروش برساند. این رویکرد به کارمندان اجازه می‌دهد، سهام خود را بفروشند که با یک دور استاندارد جذب سرمایه متفاوت است.

در یک توافق مشابه در سال گذشته، شرکت‌های سرمایه‌گذاری خطرپذیر Thrive Capital، Sequoia Capital، Andreessen Horowitz و K2 Global با خرید سهام OpenAI در یک مناقصه موافقت کرده و ارزش این شرکت را به حدود ۲۹ میلیارد دلار رساندند.

 گفته می‌شود سم آلتمن، مدیرعامل OpenAI، در حال مذاکره برای جمع آوری بودجه مورد نیاز برای سرمایه‌گذاری روی تراشه و ایجاد شراکت بین این شرکت و سرمایه‌گذاران مختلف است. مدیرعامل این شرکت گفت که OpenAI با کارخانه‌های جدید موافقت خواهد کرد؛ چرا که به دنبال افزایش ظرفیت ساخت تراشه در جهان برای هدایت ابزارهای جدید مرتبط با هوش مصنوعی است.

در دسامبر سال ۲۰۲۳، گزارش شد که OpenAI در حال مذاکره با سرمایه‌گذارانی است که قصد دارند بیش از ۱۰۰ میلیارد دلار در این شرکت سرمایه‌گذاری کنند.

این معامله برای OpenAI بسیار مهم است و پس از یک دوره پر فراز و نشیب، پشتیبانی حیاتی را فراهم می‌کند. در ماه نوامبر، هیات مدیره سم آلتمن را برکنار کرد این موضوع باعث هرج و مرج و ایجاد تردید در مورد آینده شرکت شد. کارمندان تهدید به استعفا کردند و با خروج برخی از اعضای هیات مدیره، آلتمن به جایگاه پیشین خود بازگشت.

OpenAI برای رسیدگی به مسائل سال گذشته، از شرکت حقوقی ویلموتس درخواست کرد تا تصمیمات هیات مدیره و رهبری آقای آلتمن را بررسی کند. پیش بینی می‌شود گزارش این موضوع اوایل سال جاری از سوی ویلموتس منتشر شود.

عرضه استارتاپ OpenAI در اواخر سال ۲۰۲۲، هیاهوی پیرامون هوش مصنوعی را از بین برد و شرکت‌ها را به کشف راه‌هایی برای مهار قدرت این فن آوری واداشت. این شرکت هوش مصنوعی روز پنجشنبه، ۱۵ فوریه، از اولین مدل تبدیل متن به ویدیو خود رونمایی کرد.

اگرچه به گفته شرکت این مدل جای پیشرفت دارد، اما این مدل جدید به نام سورا ویدیوهای دقیقی را از متن‌های ساده ایجاد می‌کند، ویدیوهای موجود را ادامه می‌دهد و حتی صحنه‌هایی را براساس یک تصویر ثابت تولید می‌کند.

منبع: cointelegraph

لینک مطلب: افزایش ۸۰ میلیارد دلاری ارزش شرکت OpenAI