دوج کوین در 3 روز گذشته بیش از 12٪ کاهش یافته است، در حالی که Shiba Inu و Bonk به ترتیب 15٪ و 18٪ کاهش داشته‌اند. شاخص میم کوین تقریبا 20 درصد در این دوره سقوط کرده است و عملکرد ضعیفی در کل بازار کریپتو داشته است.

نمودار میم کوین‌ها

تحلیلگران این رکود را ناشی از احساسات نزولی می‌دانند که کل فضای ارزهای دیجیتال را در برگرفته است و بیت کوین و اتریوم ضررهای دو رقمی را ثبت کرده‌اند. عدم قطعیت اقتصاد کلان و نگرانی‌ها در مورد افزایش احتمالی نرخ بهره به شدت بر بخش بازار ارزهای دیجیتال تاثیر گذاشته است.

اوایل این هفته، خواننده محبوب جیسون درولو، سکه میم خود را به نام JASON عرضه کرد. اولین روز انتشار خود را مثبت ثبت کرد و قیمتش بیش از 30 درصد افزایش یافت.

یکی از میم کوین‌ها که در رکود اخیر بیشترین ضربه را خورده، Bonk (BONK) بوده است، یک پروژه مبتنی بر Solana که در چند ماه گذشته جذابیت قابل توجهی به دست آورده است. در 3 روز گذشته، BONK هجده درصد کاهش داشته است.

مشکلات جاری در اکوسیستم سولانا نیز کاهش قیمت BONK را تشدید کرده است. به عنوان یک پروژه مبتنی بر Solana، عملکرد BONK ارتباط نزدیکی با سلامت بلاک‌چین Solana دارد.

در هفته‌های اخیر، شبکه Solana با چندین مشکل فنی و قطعی مواجه شده است که بر پروژه‌های مبتنی بر Solana مانند BONK سنگینی کرده است. سرمایه‌گذاران به‌طور فزاینده‌ای نگران دوام طولانی‌مدت بلاک‌چین Solana هستند و این احساس به فشار فروش بر BONK تبدیل شده است.

در حالی که دوج کوین و Dogwifhat قبلا بازار میم کوین‌ها را رهبری می‌کردند، هر دو اخیرا با نوسانات و رشد کندتر مواجه شده‌اند. دوج کوین (DOGE) در 3 روز گذشته در بحبوحه فروش گسترده‌تر ارزهای دیجیتال شاهد کاهش 12 درصدی بوده است. با این حال، آرتور هیز همچنان نسبت به DOGE خوش‌بینانه است.

من عاشق این متلاطم اخیر بازار برای کاهش قیمت شیت کوین هستم. من به سبدهایم $PENDLE و $DOGE اضافه می‌کنم.

— آرتور هیز (@CryptoHayes) 19 ژوئن 2024

Dogwifhat (WIF) نیز با مشکل مواجه شده است و با وجود افزایش 950 درصدی YTD، در 30 روز گذشته بیش از 35 درصد سقوط کرده است. بلانتز، تحلیلگر کریپتو پیش‌بینی می‌کند که به زودی روند متقابل احتمالی تا 3 دلار برای WIF اتفاق بیافتد.

حتی فکر می‌کنم در بازه زمانی بالا، $WIF آماده به نظر می‌رسد و برای 1 دلار تعیین شده است، من همچنین معتقدم که یک جهش 50% در ابتدا می‌تواند بازار را شگفت زده کند. ما می‌توانیم 5 موج پایین‌تر از 4 دلار و حرکت‌های صعودی زیبا را در 4 ساعت، 8 ساعت و 12 ساعت ببینیم.

انتظار یک روند متضاد abc تا حدود 3-3.4 دلار … https://t.co/rWf2aHFLqG pic.twitter.com/z5Sr6YVXRP

— Bluntz (@Bluntz_Capital) 16 ژوئن 2024

با این حال، نهنگی که میلیون‌ها دلار به بایننس سپرده بود باعث شد WIF در یک روز 11 درصد کاهش یابد. WIF و FLOKI در ماه ژوئن به دلیل کاهش بیش از 50 درصدی از لیست 50 ارز دیجیتال برتر خارج شدند.

اوایل این هفته، خواننده محبوب جیسون درولو از عرضه میم کوین خود به نام JASON  خبر داد. این توکن در اولین روز معاملاتی خود بیش از 30 درصد افزایش یافت.

Sahil Arora لعنتی منو گرفت 🤦🏾‍♂️! اشکالی ندارد، این انگیزه‌ای است برای ادامه دادن این کار! من تازه شروع کردم، تمام تلاشم را انجام خواهم داد تا این ارز رو به ماه بفرستم.

pic.twitter.com/eCJtZlo5yt

— Jason Derulo (@jasonderulo) 24 ژوئن 2024

دخالت Derulo در فضای میم کوین با واکنش شدید روبرو شده است. در عرض چند دقیقه پس از عرضه، قیمت JASON بیش از 72 درصد کاهش یافت که منجر به ناامیدی و انتقاد گسترده سرمایه‌گذاران و جامعه ارز دیجیتال شد.

Derulo عامل این حادثه را Sahil Arora، فردی با سابقه مشارکت در پروژه‌های بحث برانگیز ارزهای دیجیتال دانسته است. در حالی که Derulo قول داده است که با خرید 20000 دلار JASON وضعیت را اصلاح کند، شک و تردید در مورد نقش و مقصر احتمالی او در فروپاشی توکن وجود دارد.

علیرغم انتقادات اولیه جامعه، توکن $JASON در شش ساعت گذشته بیش از 150 درصد افزایش یافته است. در میان روند نزولی بازار، $JASON به یکی از برترین برندگان امروز میم کوین تبدیل شده است و در فهرست برترین برندگان Dexscreener در رتبه هجدهم قرار گرفته است.

در 22 ژوئن، حساب توییتر رپر 50 Cent’s توسط هکرهایی به خطر افتاد که از این پلتفرم برای ارسال توکنی به نام GUNIT استفاده کردند. هکرها ادعا کردند که GUNIT “توکن جدید 50 Cent’s” است و از پیروان خود خواستند با وجود عدم مشارکت 50 Cent’s در پروژه، آن را خریداری کنند.

توییتر و https://t.co/iaLj5OUvRT من هک شد، من هیچ ارتباطی با این کریپتو ندارم. توییتر به سرعت کار کرد تا حساب من را دوباره قفل کند. هر کسی که این کار را انجام داده در 30 دقیقه 3000000 دلار به دست آورده است. pic.twitter.com/I07Eqpc2xl

— 50cent (@50cent) 23 ژوئن 2024

توکن GUNIT پس از تبلیغ توییتر با افزایش بیش از 8000 درصدی قیمت مواجه شد، اما مدت کوتاهی پس از آن سقوط کرد زیرا سرمایه‌گذاران متوجه شدند که این یک طرح کلاسیک “پمپ و تخلیه” است که توسط هکرها تنظیم شده است.

مشارکت چهره‌های سرشناس مانند جیسون درولو و 50 Cent’s در بازار میم کوین حتی در دوران رکود گسترده‌تر بازار کریپتو نشان می‌دهد که هنوز تمایل سرمایه‌گذاران برای این بازارهای پر ریسک ارز دیجیتال وجود دارد.

در 23 ژوئن، بنیانگذار میم کوین Rizz در طی یک ارائه زنده در X.com در موقعیتی نامطمئن قرار گرفت، زیرا ارزش ارز دیجیتال او در عرض چند دقیقه به میزان خیره کننده 90 درصد سقوط کرد.

بر اساس این گزارش، بنیانگذار Rizz در حال اجرای پروژه میم کوین خود برای حضار بود که سقوط چشمگیر قیمت رخ داد. Cryptonews به سرعت به این حادثه پی برد و بسیاری از آن‌ها نسبت به مقیاس کاهش ارزش ابراز شوک و ناباوری کردند.

کاهش ناگهانی و شدید قیمت توکن Rizz نگرانی‌هایی را در مورد دوام طولانی ‌مدت پروژه و توانایی بنیانگذار برای مدیریت و بازاریابی موثر کوین میم ایجاد کرده است. در حالی که دلایل دقیق سقوط قیمت Rizz هنوز در حال بررسی است، این حادثه به عنوان یک داستان هشدار دهنده برای سرمایه گذاران در فضای میم کوین عمل می‌کند.

با این حال، علیرغم افت ناگهانی دیروز، میم کوین Rizz در 24 ساعت گذشته با 210 هزار دلار نقدینگی قفل شده و با 2.8 میلیون دلار ارزش بازار، 360 درصد رشد کرده است.

از آغاز هفته گذشته و تا پایان هفته گذشته شاهد فشار فروش زیادی بر روی میم کوین‌ها بودیم و به طور کلی، کل بازار را تحت تاثیر قرار داده است. حتی بیت کوین را به زیر 60 هزار دلار رساند که نشان دهنده تغییر احتمالی در مسیر بازار است.

منبع خبر: Cryptonews

لینک مطلب: کاهش شدید میم کوین‌ها با افت اخیر بازار کریپتو