اعتراف به گناه آدام تاد مدیر عامل سابق صرافی فیوچرز دیجیتکس، طبق دفتر دادستانی ایالات متحده، مجازات بالقوه‌ای تا پنج سال زندان و جریمه 250000 دلاری دارد.

آدام تاد، موسس و مدیر عامل سابق Digitex Futures Exchange، اقرار کرده است که به میل خود شرکت را در ایجاد یک برنامه ضد پولشویی (AML) هدایت کرده است. شایان ذکر است، درخواست مدیر عامل سابق در یک دادگاه فدرال در ناحیه جنوبی فلوریدا در 7 می، صادر شد.

دفتر دادستانی ایالات متحده اعلام کرد، تاد اعتراف کرده است که دیجیتکس عمداً قانون رازداری بانکی را زیر پا گذاشته است. تاد در اوایل سال جاری به دلیل اجرای یک پلتفرم آتی که ثبت نشده، که از سال 2018 تا 2022 به مشتریان ایالات متحده ارائه می‌کرد، متهم شد. گفته می‌شود که او نتوانسته است رویه‌های مهم مبارزه با پولشویی (AML) و احراز هویت (KYC) اجرا کند.

در سال 2020، آدام تاد اعلام کرد که «هیچ نوع الزامی برای احراز هویت KYC» پس از نقض اطلاعات در دیجیتکس وجود نخواهد داشت. گزارش شده است که یک کارمند سابق صرافی اطلاعات پاسپورت و گواهینامه رانندگی کاربر را به سرقت برده است.

در آن زمان، دیجیتکس مدعی شد که IPهای ایالات متحده را مسدود می‌کند و از کاربران درخواست می‌کرد که تایید کنند که در ایالات متحده مستقر نیستند. کمیسیون معاملات آتی کالاهای ایالات متحده (CFTC) سپس در سال 2022 علیه تاد و دیجیتکس شکایت کرد. سال بعد، آن‌ها در پرونده خود پیروز شدند که منجر به رد صدور حکم 16 میلیون دلاری شد.

طبق نمایه لینکدین آدام تاد، او در اکتبر 2022 از سمت مدیر عاملی دیجیتکس استعفا داد و از فوریه 2023 توسعه‌ دهنده اصلی بازی‌های دیجیتکس بوده است. تاد به خاطر اقداماتش با پنج سال زندان و 250 هزار دلار جریمه نقدی مواجه است. با این حال، دفتر دادستانی ایالات متحده هنوز تاریخ دادگاه تاد را اعلام نکرده است.

چالش‌های حقوقی دیجیتکس به مجموعه‌ای از مسائل حقوقی جاری پیرامون مبادلات در صنعت کریپتو، که شامل FTX و Binance نیز می‌شود، اضافه می‌کند.

در سال 2022، سام بنکمن فرید، مدیر عامل سابق FTX، دستگیر و به ایالات متحده تحویل داده شد. در ابتدا با اعتراف به بی‌گناهی، او در حبس خانگی قرار گرفت اما متعاقبا به دلیل ادعای ترساندن شاهدان به زندان بازگردانده شد. او پس از شش هفته محاکمه، مجرم شناخته شد و به 25 سال زندان محکوم شد.

برعکس، Changpeng Zhao، مدیر عامل Binance، در سال 2023 با اتهاماتی مواجه شد. او به گناه خود اعتراف کرد و با وثیقه به او اجازه داد تا آزاد بماند. او ماه گذشته به چهار ماه زندان محکوم شد.

بنکمن فرید با هفت اتهام جنایت مربوط به کلاهبرداری از سرمایه گذاران و سوء استفاده از وجوه مشتریان روبرو شد. در مقابل، ژائو تنها یک اتهام علیه خود داشت که مربوط به نداشتن برنامه کافی برای مبارزه با پولشویی در بایننس بود.

منبع خبر: cryptopotato

لینک خبر: اعتراف آدام تاد به نقض قانون اسرار بانکی