به گفته cryptoquant.com ، کاهش اخیر قیمت بیت کوین به حدود 53000 دلار منجر به زیان قابل‌توجهی برای سرمایه‌گذاران جدید و بزرگ شده است، به طوری که تنها در ماه جولای نزدیک به 1 میلیارد دلار ضرر ثبت شده است . این رکود همچنین منجر به مواجه شدن معامله‌گران با منفی‌ترین حاشیه سود غیرواقعی، از زمان فروپاشی صرافی FTX در نوامبر 2022 شده است. با این حال، نهنگ‌ها در حال افزایش موجودی بیت کوین خود با بیشترین نرخ ماهانه از آوریل ۲۰۲۳ هستند، که نشان‌دهنده افزایش تقاضا برای این ارز دیجیتال است.

خرید تهاجمی3

با این حال، چشم‌انداز کلی بازار برای این ارز دیجیتال نامشخص است. شاخص سود و زیان (P&L) که یک معیار ارزش‌گذاری کلیدی است، حول میانگین متحرک 365 روزه خود در نوسان است. طبق این گزارش، در گذشته هر زمانی که این شاخص به زیر این میانگین می‌رفت، با اصلاحات عمده بازار یا شروع بازارهای نزولی همراه بود. علاوه بر این، نقدینگی استیبل‌کوین‌ها که عامل مهمی برای افزایش قیمت بیت‌کوین است، رشد چشمگیری نداشته است. در حالی که ارزش بازار USDC به میزان 5.6% افزایش یافته، ارزش بازار USDT ثابت مانده است که این موضوع می‌تواند بازیابی قابل توجه قیمت بیت‌کوین را به تاخیر بیندازد یا کاهش دهد.

علاوه بر این پیچیدگی، استخراج‌کنندگان بیت‌کوین با اندازه‌های متوسط ​​و بزرگ، به فروش بخش‌هایی از دارایی‌های خود ادامه می‌دهند و به روند تسلیم شدن هم ادامه می‌دهند. از 20 ژوئن، ماینرهای بزرگ تقریباً 300 میلیون دلار بیت کوین فروخته‌اند، در حالی که ماینرهای متوسط ​​حدود 500 میلیون دلار بر اساس هزینه تخلیه کرده‌اند. همانطور که بازار در این مقطع حساس قرار دارد، اقدامات این ماینرها و پویایی گسترده‌تر بازار، نقش اساسی در تعیین مسیر آینده بیت کوین ایفا می‌کند.

منبع خبر: new.bitcoin.com

لینک مطلب: خرید تهاجمی نهنگ‌های بیت‌کوین