بر اساس گزارش رسمی کمیسیون ملی اوراق بهادار آرژانتین (CNV)، رئیس و معاون این آژانس، روبرتو سیلوا و پاتریشیا بودو، هفته گذشته با خوان ریس، رئیس کمیسیون دارایی‌های دیجیتال ملی السالوادور (CNAD) برای بحث در مورد تجربه کشور آمریکای مرکزی در پذیرش بیت کوین، دیدار کردند.

این گزارش نشان داد که سیلوا و بوئدو در مورد استفاده رو به رشد از ارزهای دیجیتال در اقتصادهای جهانی صحبت کردند و مفاهیمی را با ریس در مورد سفر السالوادور تاکنون تبادل کردند.

السالوادور به عنوان یکی از کشورهای پیشرو نه تنها در استفاده از بیت کوین، بلکه در بازار دارایی‌های رمزنگاری شده نیز برجسته شده است.

به یاد بیاورید که السالوادور اولین کشوری بود که بیت کوین را به عنوان ارز قانونی در سال 2021 به رسمیت شناخت. در طول سال ها، این کشور چندین پروژه مرتبط با بیت کوین از جمله اوراق قرضه بیت کوین، استخراج بیت کوین با نیروی آتشفشان و سرمایه گذاری شهروندی به بیت کوین را رونمایی کرده است.

برنامه و استراتژی را پذیرفت که به آن اجازه می‌دهد دارایی را جمع و نگهداری کند. تا اواسط ماه می، این کشور 474 بیت کوین با استفاده از انرژی آتشفشانی استخراج کرده بود و بیش از 5750 بیت کوین در اختیار داشت.

السالوادور، CNAD را به طور خاص برای نظارت و تقویت عملیات رمزنگاری خود ایجاد کرد و آرژانتین نیز به دنبال پیروی از همین مسیر است.

معاون رئیس CNV، بویدو، از اظهارات سیلوا حمایت کرد و گفت: “من فرصت تبادل تجربیات را در طول سفر به آن کشور داشتم و به نظر من ضروری است که به تقویت روابط با جمهوری السالوادور که در این موضوع پیشگام است، ادامه دهم که تجربه زیادی در این زمینه دارد.»

آرژانتین به نوبه خود، با گذشت سال‌ها بیشتر دوستدار بیت کوین می‌شود. در ماه نوامبر، حامی بیت کوین و آزادیخواه راست افراطی، خاویر مایلی، در دور دوم انتخابات ریاست جمهوری آرژانتین پیروز شد. پیروزی مایلی، امیدی را برای کشور ایجاد کرد که در یک آشفتگی اقتصادی و مبارزه با تورم بالا بود.

یک ماه بعد، وزیر امور خارجه آرژانتین استفاده از بیت کوین را برای حل و فصل قراردادهای الزام آور قانونی و پرداخت در داخل کشور قانونی کرد. علاوه بر این، آرژانتین اخیرا از رجیستری ارائه دهندگان خدمات دارایی مجازی، یک نهاد نظارتی صرفا برای بخش رمزنگاری محلی، رونمایی کرده است.

منبع خبر: cryptopotato

لینک مطلب: همکاری آرژانتین با السالوادور در پذیرش بیت کوین