صرافی بایننس با تصمیم خود برای حذف NFT بیت کوین بازار کریپتو را شوکه می‌کند.

در سال 2023، صرافی بایننس با افزودن NFT بیت کوین به بازار NFT خود، تاریخ ساز شد و آن را به عنوان چهارمین بلاکچین پشتیبانی شده در این پلتفرم معرفی کرد. در آن زمان تصمیم استراتژیک صرافی بایننس بر روی رمزارزهای NFT بود که برای سرمایه‌گذاری در بازار رو به رشد Ordinals به ویژه زمانی که به اوج خود رسید، قرار داشتند.

با این حال کمتر از یک سال بعد بایننس با تصمیم خود برای بیرون کشیدن Ordinals از پلتفرم خود عموم کاربران را متحیر کرده است.

بایننس در یک پست وبلاگی در روز پنج‌شنبه ۴ آوریل اعلام کرد که از NFT‌های بیت‌کوین پشتیبانی نمی‌کند و با هر گونه ایردراپ‌ها، امتیازات یا ابزارهای مرتبط با این نوع دارایی پس از ۱۰ آوریل خداحافظی می‌کند.

صرافی بایننس دلیل این تصمیم را «تلاش‌های مداوم برای ساده‌سازی پیشنهادات محصول» در بازار NFT خود ذکر کرد.

به عنوان بخشی از این انتقال صرافی بایننس پشتیبانی از معاملات و سپرده‌های NFT بیت‌کوین را تا 18 آوریل متوقف می‌کند. این بدان معناست که کاربران دیگر نمی‌توانند NFT‌ها را در بازار خریداری کنند، پیشنهاد بدهند یا فهرست کنند و سفارش‌های موجود در بازار لغو خواهند شد. این صرافی همچنین از کاربران خواسته است تا NFT بیت کوین خود را قبل از نیمه شب 18 می، برداشت کنند.

بایننس در خصوص پرداختن به NFTهای Runestone مبتنی بر بیت کوین توضیح داد که کاربرانی که شرایط ایردراپ اخیر رانستون را داشتند، NFTهای خود را تا 4 آوریل دریافت کردند.

با این حال صرافی بایننس از کاربران می‌خواهد تا NFTها را تا 10 آوریل برداشت کنند تا مطمئن شوند که هنوز فرصت دارند. صرافی بایننس همچنین اضافه کرد که معاملات Runestone NFT در این دوره پشتیبانی نخواهد شد.

این تصمیم صرافی بایننس به ویژه با توجه به وضعیت رو به رشد Ordinals، سبب ناخشنودی و ناباوری بیشتر کاربران شده است. بسیاری از پروژه‌ها در این صنعت اخیراً شاهد افزایش شدید بوده‌اند، با افزایش بیش از 50 درصدی برخی از آنها در ماه گذشته، حتی از نظر ارزش بازار از NFT‌های بلو چیپ مانند بورد ایپ یاب کلاب (BAYC) پیشی گرفته‌اند.

منبع خبر: DAILYCOIN

لینک مطلب: بایننس NFT های بیت کوین را حذف می‌کند