با نزدیک شدن به هاوینگ بیت کوین (BTC)، پس از یک صعود امیدوارکننده در روز قبل، بیت کوین امروز کاهش قابل توجهی را تجربه کرد. در زمان نگارش این خبر، بیت کوین با قیمت 63,118 دلار معامله می‌شود که در 24 ساعت گذشته 3.9 درصد کاهش داشته است.

تنها در روز گذشته، نوسانات بازار منجر به لیکویید بیش از 96000 معامله‌گر شده است که در مجموع به 276.17 میلیون دلار می‌رسد.
بر اساس داده‌های Coin Glass، این مجموع شامل 202.35 میلیون دلار از موقعیت‌های خرید و 73.82 میلیون دلار از موقعیت‌های فروش است.

علاوه بر این، شاخص ترس و طمع بیت کوین کاهش یافته و از سطح «طمع» ۷۴ به ۶۵ تغییر کرده است.

این نوسانات اخیر با یک اصلاح گسترده‌تر بازار به دنبال ریزش‌های آخر هفته گذشته مطابقت دارد. با این حال، خبر تایید (ETF) اسپات بیت کوین و اتریوم در هنگ کنگ، بازار را تقویت کرد و برای مدت کوتاهی بیت کوین را به بالای 66000 دلار رساند.

جالب اینجاست که نوسانات فعلی بیت کوین با رویداد هاوینگ پیش بینی شده در 20 آوریل 2024 همزمان با نصف شدن پاداش استخراج بلاک‌های جدید بیت کوین رویدادی با پیامدهای تاریخی برای عملکرد قیمت ارز دیجیتال است.

Rekt Capital، تحلیلگر کریپتو، الگوی تکرار شونده‌ای را در رفتار بیت کوین مشاهده می‌کند که منجر به کاهش قیمت بیت کوین می‌شود. این الگو که “پیش از نصف شدن مجدد” نام دارد، نشان دهنده اصلاح قبل از افزایش قیمت بالقوه است.

علاوه بر این، Rekt Capital خاطرنشان می‌کند که علیرغم نوسانات بیت کوین، پس از هاوینگ مجدد بالاتر از محدوده قیمت خود باقی می‌ماند.


 منبع خبر: coinspeaker

لینک مطلب: با نزدیک شدن به هاوینگ بیت کوین قیمت بیت کوین کاهش می یابد؟