• Roger Ver پس از دستگیری در اسپانیا به اتهام فرار مالیاتی 50 میلیون دلاری با استرداد مواجه می‌شود.

بر اساس اعلامیه اخیر وزارت دادگستری ایالات متحده (DOJ)، سرمایه‌گذار بیت کوین راجر ور به اتهام تقلب مالیاتی در اسپانیا بازداشت شد. وزارت دادگستری اکنون در حال پیگیری استرداد ور برای محاکمه در ایالات متحده است، جایی که او متهم به فرار مالیاتی بالغ بر 50 میلیون دلار است.

سرمایه‌گذار بیت کوین راجر ور که در سال 2014 شهروند سَنت کیتْس و نِویس (با نام رسمی فدراسیون سنت کیتس و نویس، کشوری است جزیره‌ای در دریای کارائیب، غرب آنتیگوا و باربودا و شرق جزایر ویرجین آمریکا و با جمعیتی حدود ۵۲٬۰۰۰ نفر. پایتخت آن باستر است) شد، هم‌چنان دو شرکت آمریکایی MemoryDealers.com و Agilestar.com را اداره می‌کرد.

وزارت دادگستری ادعا می‌کند که سرمایه‌گذار بیت کوین راجر ور در پرداخت مالیات خروجی کافی بر عایدی سرمایه از دارایی‌هایش، از جمله حدود 131000 بیت کوین بین او و شرکت‌هایش در سال 2014، که 73000 بیت‌کوین به‌طور مستقیم در اختیار شرکت‌ها بود، کوتاهی کرده است.

طبق قوانین ایالات متحده، ور موظف بود سود سرمایه از تمام دارایی‌های جهانی خود را در اظهارنامه مالیاتی خود اعلام کند. با این حال، وزارت دادگستری ادعا می‌کند که شکست او در انجام این کار منجر به ضرر حداقل 48 میلیون دلاری سازمان خدمات درآمدهای داخلی آمریکا (Internal Revenue Service) شده است.

طبق گزارش‌ها، تا اواسط سال 2017، شرکت‌های ور حدود 70000 بیت کوین را حفظ کردند. ظاهرا سرمایه‌گذار بیت کوین راجر ور، کنترل این بیت‌کوین‌ها را در دست گرفت و بسیاری از آن‌ها را به قیمت حدود ۲۴۰ میلیون دلار در نوامبر ۲۰۱۷ فروخت.

علاوه بر این، راجر ور متهم است که اطلاعات گمراه‌ کننده‌ای را به یک شرکت حقوقی ارائه می‌کند که منجر به تشکیل اظهارنامه‌های مالیاتی نادرست می‌شود که ارزش بیت‌کوین‌ها و مالکیت او بر آن‌ها را گزارش نکرده است.

این حادثه نیاز حیاتی به شفافیت و انطباق در رسیدگی به دارایی‌های ارزهای دیجیتال در مورد تعهدات مالیاتی را برجسته می‌کند.

منبع خبر: coinpaprika

لینک مطلب: دستگیری سرمایه‌گذار بیت کوین به دلیل تقلب مالیاتی