ماینرهای بیت‌ کوین به دلیل افزایش هزینه‌های تولید با چالش‌های مهمی روبرو هستند که کسب سود را دشوار می‌کند. هزینه استخراج بیت کوین در حال حاضر بیش‌تر از هزینه تولید و خرید دستگاه‌های ماین بیت کوین است و بسیاری از شرکت‌های ماین مجبور به تعطیلی دستگاه‌های خود شده‌اند.

طبق داده‌های MacroMicro، در ابتدای ژوئن، متوسط ​​هزینه استخراج یک بیت‌ کوین 83668 دلار بود، اما تا 2 ژوئیه به حدود 72000 دلار کاهش یافت. این هزینه بالا، سودآوری را برای بسیاری از ماینرها دشوار کرده است.

جیمز باترفیل از CoinShares داده‌هایی را به اشتراک گذاشت که نشان می‌دهد قیمت Bitcoin نزدیک به میانگین هزینه تولید در طول رویداد هاوینگ آوریل بوده است. نیمی از 14 ماینر مورد مطالعه، از جمله Bit Digital و Riot Platforms، هزینه‌های بالاتر از میانگین داشته، در حالی که Bitdeer و Hut8 با پشتیبانی Tether هزینه‌های کمتری داشتند.

F2Pool، اپراتور استخر ماینرهای بیت ‌کوین تأیید کرد که تنها ماشین‌های ASIC با راندمان بیش از 23 W/T تا 4 ژوئیه سودآور بوده‌اند. دستگاه‌هایی مانند Antminer S21 Hydro و Avalon A1466I از معدود موارد سودآور بودند. دستگاه‌های دیگر برای سودآوری به قیمت بیت کوین بالای 51456 دلار نیاز داشتند.

ماینرهای بیت‌ کوین

دشواری استخراج بیت کوین در 5 جولای به میزان قابل توجهی کاهش یافت که یکی از بزرگترین کاهش‌ها از زمان سقوط FTX بود. F2Pool اپراتور استخر استخراج بیت ‌کوین گفت که این می‌تواند دستگاه‌های بیشتری را سودآور کند. آن‌ها تخمین زدند که با قیمت بیت کوین 54000 دلار، ASICهایی با توان واحد 26 W/T یا کمتر سودآور خواهند بود، با فرض هزینه انرژی 0.07 دلار در هر کیلووات ساعت.

گزارش‌های اخیر نشان می‌دهد که ماینرهای بیت‌کوین به سطح کاپیتولاسیون نزدیک می‌شوند که آخرین بار در طول سقوط FTX مشاهده شد. در نتیجه، ماینرهای بیت کوین در ماه گذشته حدود 30000 بیت کوین به ارزش 2 میلیارد دلار فروختند.

یک متخصص برنامه‌نویس استرالیایی به نام کان کولیواس (Con Kolivas) از Solo CKPool توضیح داد که ماینرهایی که سودشان کمتر از هزینه‌هایشان هستند، دستگاه‌های ناکارآمد را از رده خارج می‌کنند یا صنعت کریپتو را ترک می‌کنند. بسیاری از ماینرها برای پوشش هزینه‌های خود، بیش از آنچه انتظار می‌رفت کار خود را ادامه دادند و امیدوار بودند که قیمت بیت کوین افزایش یابد.

دستگاه‌های ماین و استخراج بیت‌ کوین

تمام ماینرهایی که پایین‌تر از امتیاز سود خود کار می‌کنند، در نهایت دستگاه‌های ناکارآمد خود را از رده خارج می‌کنند یا به طور کامل از صنعت خارج می‌شوند. احتمالا بسیاری برای مدت طولانی‌تر از حد انتظار کار استخراج بیت کوین را انجام دادند زیرا پیش‌بینی می‌کردند که قیمت بیت کوین افزایش قابل توجهی داشته باشد.

صنعت ماینرهای بیت کوین به دلیل هزینه‌های تولید بالا و قیمت‌های بی‌ثبات بیت کوین با چالش‌های سودآوری شدیدی مواجه است. بسیاری از ماینرها در حال تعطیل کردن ماشین‌های بی‌سود یا خروج از صنعت هستند. کاهش اخیر در سختی ماینینگ تا حدودی امیدوار کننده است، اما وضعیت کلی همچنان دشوار است. نوسانات و هزینه‌های بالای استخراج بیت کوین آن را به یک تجارت چالش برانگیز حتی برای ماینرهای معتبر تبدیل کرده است.

همانطور که صنعت کریپتو با این فشارها سازگار می‌شود، سودآوری آینده استخراج بیت کوین به شرایط بازار و تصمیمات ماینرها بستگی دارد. نظارت بر دشواری استخراج و قیمت بیت کوین در ماه‌های آینده بسیار مهم خواهد بود.

منبع خبر: coinpaprika

لینک مطلب: ماینرهای بیت کوین دچار مشکل شدند