بیت کوین به بالاترین سطح تاریخی خود، 73.6 هزار دلار رسید، زیرا ورود سرمایه به ETF از یک میلیارد دلار فراتر رفت.

قیمت بیت کوین به حرکت صعودی اخیر خود پس از ورود بی‌سابقه‌ی 1 میلیارد دلاری به صندوق‌های قابل معامله در بورس آمریکا (ETF) در 12 مارس ادامه داد.

با توجه به داده‌های CryptoSlate، دارایی دیجیتال پرچمدار به بالاترین رقم تاریخ ۷۳۶۳۷ دلار رسید که منجر به ضرر قابل توجه بیش از ۱۰۰ میلیون دلار برای معامله‌گرانی شد که در روز گذشته روی قیمت آن گمانه‌زنی می‌کردند.

این نقطه عطف اخیر روند صعودی ثابتی را نشان می‌دهد، به طوری که قیمت بیت کوین تقریباً 10 درصد در هفته گذشته و 47 درصد در 30 روز گذشته افزایش یافته است. قابل ذکر است، این افزایش قیمت همزمان با لحظه‌ای مهم در تاریخ بیت کوین است، زیرا در آستانه رویداد هاوینگ قریب‌الوقع قرار می‌گیرد، که انتظار می‌رود کمبود دارایی را به میزان قابل توجهی افزایش دهد.

علاوه بر این، افزایش قیمت، همه هلدر‌های بیت کوین، از جمله کسانی که اخیرا وارد بازار شده‌اند را به سمت سود سوق داده است. CryptoSlate همچنین گزارش داد که دارایی‌های دیجیتال برتر ممکن است برای سودهای بیشتر آماده شوند. با حرکات اخیر قیمت بیشتر پوزیشن‌های معاملاتی بالای 66000 دلار بسته شده‌اند و سطح حمایت قوی برای قیمت‌های بالاتر از این مقدار ایجاد شده است.

بیشترین میزان ورود یک روزه در ETF‌ها

بر اساس داده‌های Farside، تعداد قابل توجهی از ETF‌های بیت‌کوین هیچ نشانه‌ای از توقف را نشان نمی‌دهند، بطوری که این محصولات سرمایه‌گذاری مهم‌ترین ورودی یک روزه خود را بیش از یک میلیارد دلار در 12 مارس مشاهده کردند.

مجری برجسته Newborn Nine در BlackRock شاهد رکورد 849 میلیون دلاری iShares Bitcoin ETF (IBIT) بود. این موضوع کل دارایی‌های تحت مدیریت آن را به 15.4 میلیارد دلار افزایش می‌دهد که دارای 215000 بیت کوین است.

به دنبال آن، ARKB متعلق به ARK Invest و BRRR از VanEck به ترتیب 92.96 میلیون دلار و 82.93 میلیون دلار ورودی خالص داشتند. در همین حال، ETF‌هایی مانند FBTC Fidelity و Bitwise BITB روندهای ملایم‌تری را تجربه کردند.

برعکس، GBTC گری اسکیل خروجی تقریباً 78 میلیون دلاری را در همان دوره تجربه کرد، در حالی که BTCO اینویسکو خروجی 19.7 میلیون دلاری را گزارش کرد.

تحلیلگران صنعت این جریان‌های ورودی بی سابقه را به پذیرش فزاینده بیت کوین به عنوان یک طبقه دارایی مشروع در میان سرمایه‌گذاران سازمانی نسبت می‌دهند.

منبع : CRYPTOSLATE

لینک خبر: بیت کوین به 73.6 هزار دلار رسید!