کاهش فشار فروش بیت کوین را می‌توان در فعالیت زنجیره‌ای دارندگان کوتاه مدت بیت کوین و موجودی‌های موجود در خارج از بورس (OTC) مشاهده کرد.

قیمت بیت کوین (BTC) به دلیل اخبار مربوط به نرخ تورم پایین‌تر از حد انتظار در ایالات متحده، از سطح 60000 دلار عبور کرده و به منطقه 67000 دلار رسیده است.

بر اساس آخرین گزارش هفتگی CryptoQuant، آخرین رالی بیت کوین نیز به دلیل کاهش اخیر در فشار فروش حفظ شده است. با این حال، تقاضا برای ارز دیجیتال هنوز افزایش نیافته است.

کاهش فشار فروش BTC را می‌توان در فعالیت زنجیره‌ای دارندگان کوتاه مدت و موجودی خارج از بورس (OTC) مشاهده کرد.

موجودی بیت کوین در OTC از اواخر آوریل تثبیت شده است که نشان دهنده عرضه بیت کوین کم‌تر از سوی فعالان بازار است. موجودی فرابورس در 10 مارس با 60000 بیت کوین شروع به افزایش کرد، زمانی که دارایی به بالاترین سطح تاریخ 73000 دلار رسید.

به طور مشابه، حاشیه سود دارندگان کوتاه مدت BTC در حال حاضر در سطوح پایین یا منفی به دنبال حاشیه‌های بالا است که باعث فشار فروش بالا در اوایل ماه مارس شد. از آن‌جایی که آن‌ها تمام سودهای انباشته شده در سال 2024 را کاهش داده‌اند، معامله‌گران اکنون با ضررهای احتمالی مواجه هستند.

این احتمال که بازار به کف رسیده است با سودآوری پایین ماینرها اثبات می‌شود. تحلیلگران CryptoQuant می‌گویند که استخراج‌کنندگان بیت‌کوین در حال حاضر بسیار کم‌ دستمزد هستند و سودآوری آن‌ها به سطوحی که آخرین بار از مارس 2020، چند روز پس از سقوط بازار به دلیل کووید، مشاهده شده بود، کاهش یافته است. از لحاظ تاریخی، سودآوری بسیار پایین ماینرها با پایین آمدن قیمت همراه بوده است.

از سوی دیگر، به نظر می‌ر‌سد رشد تقاضای بیت کوین پس از یک ماه کاهش سرعت در حال تثبیت است. افزایش موجودی BTC دارندگان دائمی و سرمایه‌گذاران بزرگ نشان دهنده تقاضای بالاتر از سوی این فعالان بازار است.

با این وجود، تقاضای بیت کوین باید افزایش بیش‌تری پیدا کند تا بازار بتواند آخرین افزایش قیمت را حفظ کند. این تقاضا می‌تواند از بازار صندوق قابل معامله در بورس بیت کوین (ETF) و سایر صندوق‌های سرمایه‌گذاری بیت کوین باشد.

به گفته تحلیلگران CryptoQuant، بازار ارزهای دیجیتال به موج جدیدی از خریدهای نقدی بیت کوین ETF نیاز دارد تا رشد تقاضا را تازه کند. به نظر می‌رسد تقاضا برای این محصولات در حال حاضر افزایش یافته است، به طوری که سرمایه‌ها در دو روز معاملاتی گذشته مجموعا بیش از 560 میلیون دلار ورودی داشته‌اند.

علاوه بر این، رشد نقدینگی استیبل کوین در حال افزایش است که نشان دهنده حرکت بالقوه صعودی برای BTC است.

منبع خبر: cryptopotato

لینک مطلب: کاهش فشار فروش بیت کوین با تثبیت تقاضا