بزرگترین ارز دیجیتال، بیت کوین، فقط با 5 درصد فاصله با بالاترین قیمت خود در سال 2021 برحسب دلار آمریکا قرار دارد، در حالی که سایر ارزها قبلاً به رکوردهای جدیدی دست یافته‌اند.

در ساعات اولیه صبح دوشنبه به وقت اروپا، بیت‌ کوین از مرز ۶۵ هزار دلار عبور کرد و با رسیدن به بالاترین سطح شرط‌بندی صعودی خود، به بالاترین رکورد خود در نوامبر ۲۰۲۱ یعنی ۶۹ هزار دلار نزدیک‌تر شد.

بزرگترین ارز دیجیتال، بیت‌کوین، طی 24 ساعت گذشته بیش از 6 درصد افزایش یافته است، در حالی که CD20، شاخص نقدشوندگی گسترده از توکن‌های مختلف، 5.6 درصد رشد داشته است.

بیت‌ کوین هم‌اکنون تنها 5 درصد با رکورد قیمت خود نسبت به دلار آمریکا فاصله دارد. این ارز دیجیتال در هفته گذشته با عبور از قیمت‌های اوج خود در مقابل چندین ارز مهم و در حال توسعه، امروز به بالاترین قیمت خود از نظر یورو هم دست یافت.

بر اساس نشانه‌های بازار آتی، احتمال افزایش بیشتر قیمت بیت کوین وجود دارد. داده‌های CoinGlass نشان می‌دهد که “باقیمانده تعهدات” یا تعداد معاملات آتی باز، به بالاترین میزان خود یعنی 27 میلیارد دلار رسیده است. افزایش علاقه به معنای ورود سرمایه‌های جدید به بازار است. همچنین، داده‌های منابع مختلف نشان می‌دهد که ارزش کل بازار بیت کوین نیز به رکورد 2.8 تریلیون دلار رسیده و از سطح 2.7 تریلیون دلاری که در نوامبر 2021 ثبت شده بود، عبور کرده است.

طی 24 ساعت گذشته بیش از 60 میلیون دلار از موقعیت‌های شورت (یعنی شرط‌بندی بر کاهش قیمت) بیت کوین لیکوئید شده است که به احتمال زیاد به افزایش قیمت کمک کرده، چرا که معامله‌گران با بستن موقعیت‌های باخت خود مجبور به خرید بیت کوین شده‌اند.

احساس خوش‌بینی فراگیر، تقاضای خرید نهادی و افزایش‌های تاریخی مرتبط با رویداد “هاوینگ” بیت کوین، طبق گفته‌های برخی معامله‌گران، این دارایی را در مسیر عبور از بالاترین رکورد 69000 دلاری خود در ماه مارس قرار داده است.


منبع خبر : www.coindesk.com

لینک مطلب : بیت کوین به بالای 65 هزار دلار صعود کرد!